Ένωση Περ.Φιλ.-Ευρώτας Έλους 1-3

Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας
Σαββάτο 19 Δεκεμβρίου 2009
Ένωση Περ.Φιλ.-Ευρώτας Έλους 1-3(0-1 στο ημίχρονο)

Στο 3' λεπτό σε μπαλιά του Μιχελάκου Α. ο Αλίμπαλης Γ. πλασάρει αλλά η μπάλα δεν πηγαίνει στα δίχτυα,πέρασε λίγο άουτ.Στο 11' λεπτό ο Θώμος σουτάρει από καλή θέση άουτ.Στο 12' λεπτό ο Αλίμπαλης απέναντι στον Σκεύη και αυτός αποκρούει με τα πόδια.Την ίδια τύχη είχε και προσπάθεια του Μιχελάκου στο 44' λεπτό.Στο 45' λεπτό ο Μιχελάκος κάνει σουτ ή σέντρα η μπάλα βρίσκει αμυνόμενο και καταλήγει στα δίχτυα.Από τις αντιδράσεις του σκόρερ είναι αυτογκόλ.Β' ΜΕΡΟΣ:Στο 52' λεπτό οι Αλίμπαλης Γ., Κολλιάκος Κ. δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα αφού οι αμυνόμενοι έκοψαν την πορεία της.Από το 60' λεπτό ως το 75' λεπτό η Ένωση πίεσε τον Ευρώτα και είχε δύο καλές στιγμές στο 62' λεπτό και στο 64' λεπτό.Στο 66' λεπτό απο φάουλ έγινε το 1-1.Στο 70' λεπτό κοντινή κεφαλιά έφυγε άουτ.Στο 72' λεπτό από κόρνερ έγινε μια φάση διαρκείας και παίχτης της Ένωσης σούταρε και η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.Από το σημείο αυτό ο Ευρώτας πέρασε μπροστά και ότι δεν έκανε στο πρώτο 10λεπτο το έκανε στο τελευταίο.Στο 81' λεπτό ο Αλίμπαλης τρυπάει την άμυνα,περνάει και τον Σκεύη και κάνει το 1-2.Στο 86' λεπτό ο Άγης Μιχελάκος παίρνει την κόντρα από τον αμυντικό και πλασάρει ιδανικά για το 1-3 και δίνει τέλος στον αγώνα.Το γήπεδο ήταν εντελώς ακατάλληλο για αγώνα.
Σύνθεση Ευρώτα Έλους:Συριανός Κ.,Παπαγιαννόπουλος Κλ.,Σμπυράκος Χρ.,Συριόπουλος Ν.(Στο 46' λεπτό ο Κρητικάκος Γ.),Ρουμπής Μ.,Κλάψης Χρ.,Κολλιάκος Κ.(Αλέκοβ Α. στο 68' λεπτό),Συριόπουλος Παν.(Κωνσταντόπουλος Μ. στο 75' λεπτό),Θώμος Αντ.,Αλίμπαλης Γ.,Μιχελάκος Άγ.