1 Δεκ 2008

29-11-2008 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 2008-09 Α.Ε.Δ ΣΚΑΛΑΣ-ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ 0-1

1ο ημίχρονο:Στο 14’ έγινε ένα σουτ έξω από την περιοχή και ο Μαρα/κης έδιωξε σε κόρνερ. Στο 22’ ο Αλέκοφ έδιωξε με κεφαλιά 1 μέτρο πριν από τη γραμμή του τέρματος στο ύψος του δοκαριού ύστερα από φάση διαρκείας.2ο ημίχρονο: Στο 80’ ο Κοντάκος Ανδρέας δέχτηκε μια καλή μπαλιά από τον Νικόλα Μπέρντι αλλά δεν…Στο 82’ έγινε μια επίθεση της Σκάλας αλλά το σουτ έφυγε άουτ πάνω από το δοκάρι. Στο 84’ ο Νίκος Μπέρντι έκλεψε την μπάλα από τραγικό λάθος του τερμ/κα αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει σε κενή εστία και σταμάτησε το σερί των 6 συνεχόμενων αγώνων που σκόραρε. Έτσι δεν έσπασε το ανάλογο ρεκόρ του Τζανετάκου που κρατούσε από το 1982. Στο 86’ άλλη μια ευκαιρία για τον Ευρώτα, και αυτή με τον Κοντάκο που δεν έδωσε σωστά την πάσα. Στο 91’ ο Χρήστος Κλάψης, μετά από μια ατομική ενέργεια πήρε την μπάλα πίσω από την σέντρα, βρέθηκε ανενόχλητος κάνοντας μια κούρσα 40 μέτρων τετ α τετ και πλάσαρε ιδανικά κάνοντας το 0-1 λίγο πριν τη λήξη του παιχνιδιού από τον κ. Γιαννόπουλο. Τρια λεπτά πριν από το τέλος έκανε κάτι ασύλληπτο για διαιτητή και μάλιστα διαιτητή της δικής του εμπειρίας, διακόπτωντας την επίθεση του Νικόλα Μπέρντι που έβγαινε μόνος από τα αριστερά με μια κούρσα που θα κατέληγε τετ α τετ με τον τερμ/κα και αν είναι δυνατόν έδωσε ελεύθερο για άγνωστο λόγο!! ΣΗΜ: Ο χειρότερος Ευρώτας των μέχρι τώρα 9 αγωνιστικών και χωρίς να παίξει μπάλα απέναντι στην χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος. Όλοι οι παίκτες του Ευρώτα βρέθηκαν εκτός αγώνα χωρίς αυτοσυγκέντρωση και πάρα πολλά λάθη έγιναν. Το μόνο ευχάριστο ήταν το γκολ και η νίκη. Το γήπεδο ήταν σε καλή κατάσταση παρ’ όλη τη βροχή που έριχνε πριν τον αγώνα. Επίσης, για να πας στις κερκίδες του γηπέδου, έπρεπε να πας μέσα από το γήπεδο επειδή είχε πολύ νερό και δεν μπορούσε να περάσει κανείς, μόνο με αγροτικό.