4 Ιουλ 2014

Live Streaming.19:00 France vs Germany 0-1 (video)Mundial 2014

Γαλλία - Γερμανία 0-1

http://eurwtaselous.blogspot.gr/Η Γερμανία νίκησε 1-0 την Γαλλία σε έναν κακό προημιτελικό χάρη σε γκολ του Χούμελς και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Μουντιάλ για 4η συνεχόμενη φορά (video)

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο >>

Πηγή: Sport 24

EYΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ 1929...ΕΔΩ...

Live Streaming.19:00 Greece vs Spain 1-3 set(25-19)(23-25)(22-25)(23-25), W Volleyball World League

Η Εθνική γυναικών ηττήθηκε με 1-3 από την Ισπανία στο κλειστό του Ρέντη για το Ευρωπαϊκό Λιγκ και δύσκολα πλέον θα μπορέσει να προκριθεί στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Την τρίτη συνεχόμενη ήττα της από την Ισπανία γνώρισε η Εθνική γυναικών, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο κλειστό του Ρέντη. Η ελληνική ομάδα πήρε το πρώτο σετ σχετικά εύκολα, αλλά έχασε στις λεπτομέρειες τα τρία επόμενα κι έμεινε μόνη στην τελευταία θέση του Β' ομίλου.

Πλέον, το Σάββατο, θέλει οπωσδήποτε νίκη επί της Ισπανίας, προκειμένου να διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της για μία εκ των δύο πρώτων θέσεων, που οδηγούν στην τελική φάση. Θυμίζουμε πως την επόμενη εβδομάδα ακολουθούν δύο πολύ δύσκολα παιχνίδια επί γερμανικού εδάφους, που είναι και τα τελευταία του ομίλου για την Εθνική.
Τα σετ: 25-19, 23-25, 22-25, 23-25