13 Ιαν 2014

Live Streaming.22:00 Aston Villa - Arsenal 1-2,Inter Milan vs AC Chievo Verona 1-1

21η αγ: Επιστροφή στην κορυφή για την Αρσεναλ

Με δύο γκολ μέσα σ' ένα λεπτό η Αρσεναλ πήρε τη νίκη στο "Βίλα Παρκ" επί της Αστον Βίλα με 2-1 και επέστρεψε στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ.
Η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ εκμεταλλεύτηκε την κυριαρχία της στο πρώτο μέρος όταν και είχε 71% κατοχή της μπάλας. Το γκολ του Ουίλσιρ απλοποίησε τα πράγματα αλλά ακόμα περισσότερο βοήθησε το τέρμα του Ζιρού το οποίο ήλθε μόλις 19 δευτερόλεπτά μετά τη σέντρα της Βίλα για το πρώτο γκολ!
Στο δεύτερο μέρος οι "χωριάτες" πίεσαν όσο μπορούσαν φέρνοντας ουκ ολίγες φορές σε δύσκολη θέση την άμυνα των "κανονιέρηδων". Ο Μπεντέκε βρήκε δίχτυα στο 75' μετά από 14 ώρες και 45 λεπτά αφλογιστίας (!) αλλά αυτό το γκολ δεν έφτανε στη Βίλα για να "τσιμπήσει" τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας.
Αστον Βίλα  (3-5-2): Γκούζαν, Λόουτον, Βλάαρ, Κλαρκ, Μπέικερ, Λούνα, Ελ Αχμάντι, Ουέστγουντ, Ντελφ, Αγκμπολαχόρ, Μπεντέκε.
Αρσεναλ (4-2-3-1): Σέζνι, Σανιά, Μερτεσάκερ, Κοσιενλί, Μονρεάλ, Γουίλσιρ, Φλαμινί, Καθόρλα, Οζίλ, Γκνάμπρι, Ζιρού

17:00 Φούλαμ - Σάντερλαντ 1-4
(52' Σίντγουελ - 29' , 69', 85' Τζόνσον, 40' Κι)
18:10 Στόουκ - Λίβερπουλ 3-5
(39' Κράουτς, 45' Άνταμ, 85' Γουόλτερς - 5' αυτ. Σόκρος, 32', 71' Σουάρες, 51' πέν. Τζέραρντ, 87' Στάριτζ)
Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014
22:00 Άστον Βίλα - Άρσεναλ 1-2
(76' Μπεντέκε-34' Ουίλσιρ, 35' Ζιρού)

19η αγ.: Τρίτωσε το κακό για την Ίντερ

Άλλο ένα ματς πέρασε και νίκη η Ίντερ μέσα στο 2014 δεν γεύτηκε. Τουλάχιστον δεν έχασε από την Κιέβο, με την οποία έμεινε στο 1-1 στο "Μεάτσα" και έπιασε τη Βερόνα στην πέμπτη θέση της Serie A μετά από 19 αγωνιστικές.

Πηγή: Contra

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Μπατίστ: «Να μείνουμε συγκεντρωμένοι»

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Η λίμνη του Μίτσιγκαν ξεπαγώνει Δείτε στο βίντεο ένα τρομακτικό θέαμα

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Η κορυφαία ενδεκάδα του 2013

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Στέφενς: Ετσι δεν προχωράμε

Live Streaming.20:00 Sampdoria - Udinese Italy 3-0 Serie A

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Εργοτέλης: Τέλος ο Πετράκης!

LIVE η απονομή της Χρυσής Μπάλας ΡΟΝΑΛΝΤΟ

LIVE: Καλλονή - Άρης 3-1

ΓΗΠΕΔΟ Χ.ΒΑΣΙΛΑΚΟΥ.ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β/Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ.ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ-ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ 3-2 ημιχρ.2-2

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Τέλος και επίσημα από τη Μίλαν ο Αλέγκρι!

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Η Χρυσή Μπάλα

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:"Τελικός" στο ΟΑΚΑ για Καλλονή και Αρη

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ: ΜΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η ΞΑΝΘΗ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ «Πόσες ομάδες υποβιβάζονται κ. Σαρρή;»

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Οι Ελληνίδες του εξωτερικού

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:19η αγ.: "Ψαλίδισε" τη διαφορά η Ρεάλ