16 Σεπ 2013

Live Streaming.18:45 Italy vs Spain 86-81.FIBA Eurobasket 2013.(Δυστυχως εγινε αυτο που θελαμε,αλλα...)

Αξιοι της μοίρας μας.. - Η Ιταλία νίκησε την Ισπανία!

Υποτίθεται ότι το δύσκολο ήταν να νικήσει η Ιταλία την Ισπανία και το εύκολο να νικήσουμε εμείς την Κροατία. Τελικά, έγινε το... δύσκολο. Οι Ιταλοί, με επική αντεπίθεση στο τέταρτο δεκάλεπτο, νίκησαν 86-81 τους Ισπανούς στην παράταση!Εφόσον η Εθνική μας είχε νικήσει την Κροατία (σ.σ.: σε μια τέτοια περίπτωση η Ισπανία θα έπαιζε την επιβίωσή της στον αγώνα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τώρα ήταν... χαλαρή) και στο βραδινό μας η Σλοβενία νικούσε τη Φινλναδία (λογικό), τότε θα ήταν στην 8άδα του Eurobasket!Οι Ιταλοί εξαπέλυσαν την αντεπίθεσή του στο τελευταίο τρίλεπτο του αγώνα κι ενώ ήταν στο -10. Με καλάθι του Ντατόμε στην εκπνοή ισοφάρισαν σε 70-70 (ακριβώς ίδιο το σκορ με το ματς Ελλάδα - Κροατία), έστειλαν το ματς στην παράταση κι εκεί με τη ψυχολογία στη δική τους πλευρά, πλέον, έφτασαν στο τελικό 86-81.

Πηγή: Sport.gr