12 Δεκ 2011

ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 11ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 20011/12.ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΒΟΙΩΝ:.ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΙΚΩΝ-ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ. 5-1 ημιχ.2-1

ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
 Στο 1o  λεπτό από πάσα του Ρουμπή λίγο έξω από την περιοχή βρήκε τον Τζαμουρή Νίκο που με ένα δυνατό σούτ έδωσε το προβάδισμα του Ευρωτα με 1-0.Στο 18' λεπτό ο τερμ/κας του Ευρώτα Φεριζής έκανε άστοχη έξοδο, η μπάλα πήγε σε παίκτη του Εθνικού Βατίκων, όμως ο Σμπυράκος έβαλε μπροστά το σώμα του και έσωσε τον Ευρωτα από το 1-1.Στο 19 ο Εθνικος Βατ. ύστερα από σέντρα, η άμυνα του Ευρώτα έχασε την μάχη στον αέρα με αποτέλεσμα να γινει το 1-1.Στο 35' λεπτό σε πάσα του Κοντάκου Δημήτρη είχε ως συνέπεια να βγει ο Αλίμπαλης Γιωργος απέναντι στον τερματοφύλακα που με τα πόδια έδιωξε την μπάλα και ο Ευρώτας έχασε την ευκαιρία να περάσει μπροστά στο σκορ! Στο 41' λεπτό ο Τζαμουρής Νίκος έχασε την μπάλα στην περιοχή του Εθνικού Βατικ. και βγήκαν στην αντεπίθεση 2 παίκτες και η άμυνα του Ευρώτα είχε βγει μπροστά με αποτέλεσμα παίκτης του Εθνικού αφού πέρασε και τον Φεριζή εύκολα έκανε το 2-1.Στο 43' λεπτό ο  Αλίμπαλης Γιώργος έβγαλε μόνο του τον Κλάψη ο οποίος στην προσπάθειά του να σημειώσει γκόλ, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο πρωτο ημιχρονο ο Εθνικος Βατικ. με τρεις ευκαιρίες σημείωσε 2 γκολ ενω  ο Ευρωτας σημείωσε 1 γκολ σε 4 καλές στιγμές.
ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 57' λεπτό σε μια αντεπίθεση του Εθνικου Βατικ.  ο Κοντάκος Δημήτρης ακολούθησε τον τελευταίο παίκτη του Εθνικού και μη έχοντας άλλη επιλογή τον ανέτρεψε και δέχτηκε την κόκκινη κάρτα λίγο πριν την μεγάλη περιοχή.Στο 58 απο την εκτέλεση του φάουλ έγινε το 3-1.Στο 60' λεπτό σουτ του  Γιώργου Αλίμπαλη εντός περιοχής απέκρουσε εντυπωσιακά .Στο 62' λεπτό μόνος του ο Κλάψης και εντός περιοχής περνάει την μπάλα από τον τερμ/κα ο οποίος τον ρίχνει κάτω, η μπάλα οδεύει προς τα δίχτυα αλλά πρίν αυτή περάσει την γραμμή παίκτης του Εθνικού αποτρέπει το 3-2, η μπάλα βγαίνει κόρνερ, όμως ο επόπτης δείχνει οφ-σάιντ τον Κλάψη.Στο 63' λεπτό ο  Ευρωτας δέχεται και 4ο τέρμα όταν η μπάλα βρίσκει το κα΄θετο δοκάρι και στη συνέχεια παίκτης του Εθνικος Βατικ. κάνει το 4-1.Στο 68' λεπτό νέα ευκαιρία για τον Ευρώτα αφού σε σουτ που έγινε ο τερμ/κας έκανε νέα απόκρουση.Στο 81' λεπτό από κοντά έγινε το τελικό 5-1.Στο 92 0 Ρουμπης εφυγε με δευτερη κιτρινη καρτα!!!
 Στο δευτερο ημιχρονο ο Ευρωτας ήταν σε πολυ κακή μέρα αφού ο Εθνικός Βατίκων έκανε γκολ τις ευκαιρίες που είχε στον αγώνα σε αντίθεση με τον Ευρώτα που έχασε αρκετές. Παρά ταύτα η απόδωσή του ήταν μία από τις χειρότερες των τελευταίων ετών.Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι η ομάδα του Ευρώτα για 1η φορά στην ιστορία του μένει χωρίς κανένα βαθμό έκτος έδρας για 6 συνεχομενη αγωνιστικη και το τελευταίο στατιστικό στοιχείο ήταν χωρίς νίκη στις πρώτες 5 αγωνιστικές της περιόδου 1995-96 που αγωνιζόταν στην Δ' Εθνική.
ΣΥΝΘΕΣΗ:Φεριζης Νικος,Σμπυρακος Χρηστος(στη θέση του Golan Galin 72' λεπτό),Κατέχος Γιάννης(στη θέση του στο 53' λεπτό ο Αλίμπαλης Γιάννης),Τζαμουρης Στελιος,Ρουμπης Μιχαλης,Κοντακος Δημητρης,ΚλαψηςΧρηστος{Μιχελακος,Αρηςστο72)},Κοντακος Ζαχαριας,Τζαμουρης Νικος,Αλιμπαλης Γιωργος Θ,Μιχελάκος Κώστας
ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΕΝΤΟΣ.ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΟΕΚΤΟΣ
ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΟΥ ΒΑΤΙΚΩΝ-ΕΥΡΩΤΑ ΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΔΥΟ ΑΓΩΝΕΣ 2009/10,2010/11

14. .Ηφαιστος Βρον.===03=07-32

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/12/2011.ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΟΝΕΩΝ/ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ/ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ/ΙΑΤΡΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011/2012.ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΡΑΜΜΟΥΣΑΣ.ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ-ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ 7-0 ημιχ.4-0

• ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:Στο 6 μικρος του Ηφαιστου Βροντ. εκανε το 1-0!!!.Στο 11 μικρος του Ηφαιστου με σουτ το 2-0!!!.Στο 22 μικρος του Ηφαιστου με σουτ το 3-0!!!.Στο 26 μικρος του Ηφαιστου εντος περιοχης και απο αμυντικο λαθος,ασημαντο για τον συγκεκριμενο αγωνα το 4-0!!!.Οι μικροι του Ηφαιστου ειχαν την ευκαιρια να παιξουν...και αυτο εκαναν...τωρα το τι εκανε ο διαχειριστης και τι εβλεπαν και τι ελεγαν μεταξυ τους οι γονεις των μικρων της (τοπικης) ομαδας...ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΤΣΙΡΚΟ...ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΕΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ...
  • ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:Στο 37 μικρος του Ηφαιστου με σουτ το 5-0!!!.Στο 45 μικρος του Ηφαιστου με κοντινο σουτ το 6-0!!!.Στο 50 μικρος του Ηφαιστου με σουτ το τελικο 7-0!!!.ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΤΟΥ ΕΥΡΩΤΑ...Αυτο που εγινε στο δευτερο ημιχρονο μπορουν να το πραξουν στον δευτερο γυρο???...αφου κατα κοινη αποδοχη των γονεων,που υποδεχτηκαν με μεγαλη χαρα...τους λιγοτερο μικρους του Ηφαιστου...ΑΦΟΥ ηταν ποιο καλοι απο τους μεγαλους...που εγιναν αλλαγες...την ωρα που οι μικροι του Ευρωτα δεν εχουν MIA TETOIA ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ με τους μικρους ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ και να παιξουν σε ολον ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΟΧΙ ΜΕ 10 ΜΙΚΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΕ 5 ΜΙΚΡΟΥΣ???ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΟΥ ΕΥΡΩΤΑ ΘΕΑΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΣΙΡΚΟ...ΟΥΤΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΙΚΡΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ...ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΕΤΕΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ Η,ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΟΜΙΛΟ... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙ 19 ΓΚΟΛ...ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΚΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ...ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΟΜΑΔΙΚΑ ΚΙΟΛΑΣ???.Η ΙΔΙΑ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΠΟ 9 ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΑΝΩ???ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ???.ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΜΙΣΕΛ ΠΛΑΤΙΝΙ(???!!!),Η ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΜΕ Η ΑΙΤΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ ΣΕ ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΓΩΝΕΣ...ΕΤΣΙ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ???.
  • ΤΑ ΓΚΟΛ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:Louci mpoiko florentin1η,3η,3η,3,3,3.4η,4η,4η..Μιχελακος Αρης.Κρητικακος Θωμας3η,3η,3η.???.Κατεχος Πετρος Αλεξης.3η???
  • TΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 5ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:ΕΝΩΣΗ Π/Φ-ΔΥΝΑΜΟ ΚΡΟΚ. 17-1,ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤ.-ΕΥΡΩΤΑΣ 7-0,Α.Ο ΚΡΟΚΕΩΝ-Α.Ε.Δ ΣΚΑΛΑΣ 3-2.
  1. ΕΝΩΣΗ Π/Φ.========12=35-14