Κυριακή 21 Μαρτίου 2010
Γηπεδο Βασιλειος Μιχελακος
Πρωταθλημα Προπαιδων ''ALMA SPORT'' 2009-10
Ευρώτας Έλους-Αστέρας Βλαχιώτη 3-0(1-0 στο ημιχρονο)

Στο 8',14' και 19' λεπτό ο Αλίμπαλης εχασε 3 κλασσικες ευκαιριες.Το 1-0 εγινε στο 21' λεπτό απο τον μικρο Κρητικακο Χρηστο.Στο 23' λεπτό ο τερμ/κας απεκρουσε εντυπωσιακα σε σουτ του Λουτσι Μπόικου Φλορεντιν.Στο 33' λεπτό ο Αρης Μιχελακος στο β' ημιχρονο ειχε σουτ στο οριζοντιο δοκαρι αλλα ο διαιτητης ειχε σφυριξει οφ-σάιντ.Το 2-0 στο 43' λεπτό πέτυχε ο Αλίμπαλης Γιάννης και έφτασε τα 11 γκολ στο πρωταθλημα...πιθανον να ειναι και πρωτος σκορερ στον ομιλο.Το 3-0 στο 51' λεπτό από τον Λουτσι Μπόικου Φλορεντιν ο οποιος σκοραρε με σουτ το οποίο βρηκε στο οριζοντιο δοκαρι και περασε την γραμμη του τερματος.

ΣΥΝΘΕΣΗ:Αιλειν Αλ.,Βασιλης Τζαμουρης,Σπυρος Μαρτακος,Παναγιωτης Ταμβακολογος,Λουτσι Μπόικου Φλορεντιν,Κρητικακος Χρηστος,Αλιμπαλης Γιαννης,Κρητικακος Θωμας,Μιχελακος Αρης,Θανασης Λατσης