Ευρώτας Έλους-Λεωνίδας Γλυκόβρυσης 2-2

12η αγωνιστική Πρωταθλήματος Λακωνίας
Σάββατο 09 Ιανουαρίου 2010
Ευρώτας Έλους-Λεωνίδας Γλυκόβρυσης 2-2(1-0 στο ημίχρονο)

Στο 36' λεπτό έγινε χέρι από πλευράς Λεωνίδα Γλυκόβρυσης εντός περιοχής και με πέναλτι ο Άγης Μιχελάκος έκανε το 1-0!Στο 80' λεπτό παίκτης του Λεωνίδα σούταρε και ο Συριανός απέκρουσε και επερχόμενος παίκτης του έκανε το 1-1.Στο 91' λεπτό ο Αλίμπαλης με σουτ από τα πλάγια,η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα, ένα ακόμη όμορφο γκολ και το σκορ γίνεται 2-1.Στο 93' λεπτό ο Χρυσικάκος με συρτό σουτ έκανε το τελικό σκορ 2-2.Πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε με πλακέτα από τον Ευρώτα Έλους ο Χρυσικάκος Νίκος για την προσφορά του στην ομάδα.Είναι ο πρώτος σκορερ του Ευρώτα τα τελευταία 30 χρόνια με 30 γκολ στην Δ' Εθνική και 70 γκολ στην α' κατηγορία.Ο Ευρώτας έχασε την μεγάλη ευκαιρία να πάρει την νίκη όταν ο Κλάψης Χρήστος μόνος του με τον τερματοφύλακα σούταρε επάνω του.Ο Λεωνίδας είχε ένα δοκάρι στο 69' λεπτό,μια αποβολή στο 81' λεπτό και ο Ευρώτας στο 90' λεπτό με δεύτερη κίτρινη του Συριόπουλου Παναγιώτη.

Σύνθεση Ευρώτα Έλους:Συριανός Κώστας,Παπαγιαννόπουλος Κλεάνθης,Αλέξης Αλέκοβ,Σταμογιάννος Θεόδωρος,Ρουμπής Μιχάλης,Κλάψης Χρήστος,Κολλιάκος Κυριάκος(στο 20' Κατέχος Γιάννης κ' στο 44' αλλαγή στη θέση του ο Συριόπουλος Νίκος λόγω τραυματισμού),Συριόπουλος Παναγιώτης,Θώμος Αντώνης,Αλίμπαλης Γιώργος,Μιχελάκος Άγης(Καρτιανός Κώστας στο 83' λεπτό)