17 Ιαν 2010

Ευρώτας Έλους-Ολυμπιακός Γυθείου 0-3

Σαββάτο 05/12/09
Ευρώτας Έλους-Ολυμπιακός Γυθείου 0-3(0-0 στο ημίχρονο)

Στο 16',18',20' λεπτό ο Ολυμπιακός Γυθείου είχε 3 σουτ που από καλές θέσεις έφυγαν άουτ.Στο 22' λεπτό ο Συριανός απέκρουσε δυνατό σουτ από κοντά.Στο 25' λεπτό ο Ολυμπιακός Γυθείου είχε οριζόντιο δοκάρι.Στο 28' λεπτό ο Αλίμπαλης είχε σουτ στην συμβολή των δοκαριών από την γραμμή του άουτ(μισό μέτρο απο αυτή).Στο 31' και 42' λεπτό άλλες δύο στιγμές για γκόλ για τον Ολυμπιακό Γυθείου.Β' ΜΕΡΟΣ:Στο 64' λεπτό ο Ευρώτας κέρδισε φάουλ κοντά στο κόρνερ ο Σταμογιάννος το εκτέλεσε η μπάλα έμεινε στα πόδια παικτών του Ευρώτα.Στην αντεπίθεση οι Τσικούλι και Τζανετάκος Βασίλης έφυγαν μπροστά και ο τελευταίος σαν σε προπόνηση έκανε το 0-1.Στο 68' λεπτό ο ίδιος με σουτ το 0-2.Στο 78' λεπτό έκανε το 0-3 με ατομική προσπάθεια που ήταν το τελικό σκόρ.Στο 82' λεπτό ο Ευρώτας κέρδισε πέναλτι(στον Αλέκοβ)ο Αλίμπαλης το εκτελεί ο τερμ/κας αποκρούει,όμως ο Αλίμπαλης εκ νέου κάνει συρτο πλασε και ο τερματοφύλακας αποκρούει αν και ήταν πεσμένος!

Σύνθεση Ευρώτα Έλους:Συριανός Κώστας,Παπαγιαννόπουλος Κλεάνθης,Σταμογιάννος Θεόδωρος,Ρουμπής Μιχάλης,Βασιλειάδης Γρηγόρης,Θώμος Αντώνης(Κατέχος Γιάννης στο 60' λεπτό),Συριόπουλος Παναγιώτης(Σμπυράκος Χρήστος στο 73' λεπτό),Κολλιάκος Κυριάκος(Κλάψης Χρήστος στο 39' λεπτό),Αλίμπαλης Γιώργος,Μιχελάκος Άγης,Αλέκοβ Αλέξης