9 Νοε 2009

Απόλλων Ξηροκαμπίου-Ευρώτας Έλους 3-4

Πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας Λακωνίας
01 Νοεμβρίου 2009
Στο 18' λεπτό σε ενέργεια του Κατέχου Γιάννη παίκτης του Απόλλων Ξηροκαμπίου στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και 0-1.Στο 25' λεπτό από φάουλ που έγινε ο Συριανός κατεβάζει την μπάλα στο έδαφος αλλά αυτή γλείστρησε από τα χέρια του Συριανού και μπαίνει στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.Στο 27' λεπτό σέντρα του Μιχελάκου Άγη ο Αλίμπαλης Γιώργος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-2.Στο 29' λεπτό συρτή πάσα του Αλέκοβ στον Αλίμπαλη Γιώργο και το 1-3.Στο β' μέρος ο Θόδωρος Σταμογιάννος χάνει τον παίκτη του και αύτος έβγαλε πλάγια σέντρα και μετά ο συμπαίκτης του έκανε το 2-3.Στο 80' λεπτό σε φάση διαρκείας έγινε ένα δυνατό σουτ που κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας το 3-3.Στο 85' λεπτό ο Αλίμπαλης Γιώργος μετά από μπαλιά του Παπαγιαννόπουλου ή Κολιάκου κάνει το 3-4 και ο Ευρώτας πήρε την νίκη.
Κατέχος Γιάννης
(αλλαγή στο 41' λεπτό-Κωνσταντόπουλος Μιχάλης)
Βασιλειάδης Γρηγόρης
Συριόπουλος Παναγιώτης
(αλλαγή στο 55' λεπτό-Σταμογιάννος Θεόδωρος)

Ήφαιστος Βρονταμάς-Ευρώτας Έλους 4-1
Στο 2' λεπτό έγινε το 1-0 με κοντινό σουτ.Στο 18' λεπτό το 2-0.Στο 22' λεπτό ο Μιχελάκος Άρης με δυνατό σουτ το 2-1.Ο διαιτητής του αγώνα έληξε 3 λεπτά πριν καν συμπληρωθούν τα 30' λεπτά του α' ημιχρόνου.....Στο β' ημίχρονο στο 46' λεπτό έγινε το 3-1 και στο 55' λεπτό το 4-1 για τον Ήφαιστο Βρονταμά.Έτσι το τελικό σκορ διαμορφώθηκε,ανώτερος ο Ήφαιστος από τον Ευρώτα Έλους ενώ είχε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ.

24 Οκτωβρίου 2009
Το 1-0 στο 3' λεπτό με κεφαλιά του Μιχάλη Ρουμπή από εκτέλεση φάουλ του Μιχελάκου Άγη.Η αντίδραση του Βοία ήταν 4 σουτ τα οποία έφυγαν ή άουτ ή ο Συριανός απέκρουσε εύκολα.Ο Ευρώτας έκανε τρεις προσπάθειες στην αντεπίθεση αλλά χωρίς σωστή τελική πάσα.Στο β' μέρος ο Μιχάλης Ρουμπής στην προσπάθειά του να κόψει την μπάλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα άθελά του παρά την προσπάθεια του Συριανού να αποκρούσει.Η ομάδα του Βοία Νεάπολης απειλούσε δείχνωντας να θέλει να πάρει την νίκη.Η μόνη κλασσική ευκαιρία του β' ημιχρόνου έγινε από τον Αλέκοβ ο οποίος από συρτή πάσα βρέθηκε απεναντι στον τερματοφύλακα αλλά τον σταμάτησε κρατώντας το 1-1.
Μιχάλης Ρουμπής
Κρητικάκος Γιώργος
Κολιάκος Κυριάκος
(αλλαγή στο 69' λεπτό-Σταμογιάννος Θεόδωρος)
(αλλαγή στο 60' λεπτό-Κατέχος Γιάννης)
Θώμος Αντώνης
(αλλαγή στο 75' λεπτό-Τζαμουρής Στέλιος)

Α.Ε.Περιστερίου Φιλισίου-Ευρώτας Έλους 8-0 για το πρωτάθλημα Υποδομών

Α.Ε.Περιστερίου Φιλισίου-Ευρώτας Έλους 8-0

Στο 5' λεπτό έγινε το 1-0.Στο 7' λεπτό από φάουλ έγινε το 2-0.Στο 20' λεπτό έγινε το 3-0 και στο 22',24',26' και 28' λεπτό μέσα σε 8 λεπτά το σκόρ έγινε το 7-0.Ημίχρονο και στο 52' λεπτό το τελικό 8-0 όπως συνήθως γίνεται οι μικροί είχαν αντίπαλους επιλογής και η όποια αντίδραση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.Ο αγώνας στο β' μέρος έγινε υπό βροχή...