Κωδικός αριθμός 12
Γήπεδο:Ενωσιακό Κέντρο Αγ. Ιωάννη(Βοτσαλάκειο)
1η αγωνιστική α' κατηγορίας πρωταθλήματος Λακωνίας
Α.Ο.Λογγάστρας-Ευρώτας Έλους 2-2(0-1 στο ημίχρονο)

Α' ΜΕΡΟΣ:Στο 3' λεπτό σε εκτέλεση φάουλ από τον Αλέκοβ απέκρουσε ο τερματοφύλακας.Στο 14' λεπτό ο Σμπυράκος έκλεψε την μπάλα,έβγαλε συρτή σέντρα στον Αλίμπαλη Γιώργο αλλά πριν προλάβει έδιωξε ο αμυντικός της Λογγάστρας σε κόρνερ.Στο 31' λεπτό ο Κρητικάκος Γιώργος με ωραία πάσα στον κενό χώρο έβγαλε τον Αλίμπαλη κι αυτός απέναντι στον τερματοφύλακα έκανε το 0-1.Από πλευράς Λογγάστρας δεν καταγράφονται ευκαιρίες διότι δεν έκανε καμμία αξιόλογη ενέργεια.Απλά μερικά κόρνερ και σουτ τα οποία ο Συριανός εύκολα απέκρουσε.ΣΗΜΕΙΩΣΗ:Στο 23' και 26' λεπτό ο νεαρός βοηθός ανέκοψε ως off-side που σε καμμία περίπτωση δεν ήταν ούτε ο Σμπυράκος Χρήστος ούτε ο Αλίμπαλης Γιώργος(έφτασα στο σημείο να καθοδηγώ εγώ τον βοηθό για το πού πρέπει να βρίσκεται).Ο κ. Δερβελάκος σφύριζε μόνο ότι έβλεπε και αυτό γινόταν συνέχεια.Αυτά που δεν έβλεπε ποιος τα σφύριζε;Εαν δεν βλέπει, δύο πράγματα μπορούν να συμβούν:Ή να πάει στον οφθαλμίατρο ή σπίτι του γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει σε αγώνα Λογγάστρας-Ευρώτα.Οπότε ....
Β' ΜΕΡΟΣ:Στο β' μέρος στο 48' λεπτό από εκτέλεση κόρνερ οι αμυντικοί του Ευρώτα και ο τερματοφύλακας δεν μπόρεσαν να διώξουν την μπάλα και με κοντινή κεφαλιά έγινε το 1-1.Στο 62' λεπτό παίκτης της Λογγάστρας βγήκε μόνος απέναντι στον Συριανό και πλάσαρε άουτ.Στο 68' λεπτό από χτύπημα φάουλ παίκτης της Λογγάστρας σηκώθηκε μόνος και με κεφαλιά έκανε το 2-1.Στο 71' λεπτό ο Συριανός απέτρεψε το 3-1 σε προσπάθεια του Χαραλαμπάκου.Στο 92' λεπτό παίκτης της Λογγάστρας χτύπησε εκτός φάσης τον Χρήστο Κλάψη και έδωσε πέναλτι και απέβαλε τον παίκτη της Λογγάστρας.Λίγο πριν είχε αποβάλλει με δεύτερη κίτρινη παίκτη της Λογγάστρας.Το πέναλτι του Ευρώτα χτύπησε ο Αλίμπαλης Γιώργος και έκανε το 2-2.Στη συνέχεια,πήρε την μπάλα και την έστησε στην σέντρα.Όμως,κάτι είπε και ο Δερβελάκος τον απέβαλε.Στο 97' λεπτό ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του αγώνα.Ο διαιτητής του αγώνα σφύριζε ότι έβλεπε και εις βάρος της Λογγάστρας.