13 Σεπ 2009

Ευρώτας Έλους-Λεωνίδας Σπάρτης 3-2

Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2009
5ος φιλικός αγώνας
Σκόρερ:Στο 13' λεπτό σε αντεπίθεση που έγινε από πλευράς Λεωνίδα έγινε το 0-1.Για την φάση αυτή οι παίκτες του Ευρώτα διαμαρτυρήθηκαν για offside μετά από μισή ώρα όταν σε πάσα του Παπαγιαννόπουλου ο Θώμος από θέση offside έκανε το 1-1.Με επιφύλαξη ότι το πρώτο γκολ δεν ήμασταν κοντά αλλά στο 1-1 ήμασταν κοντά.
Β' ΜΕΡΟΣ:Στο 49' λεπτό και στο 62' λεπτό οι Κουλούρης,Κλάψης και Μιχελάκος δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.Στο 70' λεπτό ύστερα από κόρνερ ο Κατέχος Γιάννης απέκρουσε με το χέρι πάνω στην γραμμή χωρίς ο διαιτητής του αγώνα να δείξει το σημείο του πέναλτι.Στο 73' λεπτό σε συρτή πάσα που έγινε σε παίκτη του Λεωνίδα αυτός προσπάθησε να σουτάρει μέσα από την μικρή περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του.Στο 80' λεπτό ο Μιχελάκος Άγης έκανε το 2-1.Στο 84' λεπτό ο Αλίμπαλης Γιώργος έκλεψε την μπάλα από παίκτη του Λεωνίδα και με σουτ έκανε το 3-1.Στο 89' λεπτό έγινε το 3-2 όταν οι παίκτες του Ευρώτα σταμάτησαν νομίζοντας ότι η μπάλα έχει περάσει άουτ αλλά η άτυπη συμφωνία των 2 ομάδων μιλούσε για να φτάνει η μπάλα όπου υπάρχει χορτάρι.Στη συγκεκριμένη φάση,η μπάλα είχε περάσει μόλις 30 πόντους από την κανονική γραμμή του άουτ.Ο Λεωνίδας έχει ένα ταλαντούχο,μικρό σε ηλικία τερματοφύλακα που κινείται σωστά μέσακαι έξω από την εστία του.Ο αγώνας ήταν σκληρός και σίγουρα 3-4 παίκτες θα έχουν τραυματιστεί.

Ευρώτας Έλους-Α.Ε.Δήμου Ασωπού 7-4

Σαββάτο 5 Σεπτεμβρίου 2009
4ος φιλικός αγώνας
Σκόρερ:Αλίμπαλης το 1-0 στο 3' λεπτό.Παπαγιαννόπουλος στο 9' λεπτό το 2-0.Κολιάκος στο 11' λεπτό το 3-0.Μιχελάκος Άγης με πέναλτι στο 14' λεπτό το 4-0.Στο 20' λεπτό Αλίμπαλης Γιώργης το 5-0.Στο 32' λεπτό Μιχελάκος Άγης το 6-0.Μείωσε σε 6-1 στο 36' λεπτό η Α.Ε.Δήμου Ασωπού.
Β' ΜΕΡΟΣ:Ο Αλίμπαλης το 7-1 στο 49' λεπτό.Μετά η Ένωση έβαλε τρια γκόλ στο 53',στο 85' και στο 87' λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 7-4.