2 Φεβ 2009

Ευρώτας Έλους-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 6-2

Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Περίοδος 2008/09
17η αγωνιστική Δημοτικό γήπεδο Γράμμουσας
Α' ΜΕΡΟΣ:Στο 12' λεπτό σούτ του Μανωλάκου Αλέκου ο τερματοφύλακας απέκρουσε με αστάθεια ο Μπαρντί δεν πρόλαβε.Στο 15' λεπτό έγινε το 1-0 από αμυντικό λάθος το γκολ από 3 μέτρα.Στο 25' λεπτό ο Μανωλάκος Αλέκος πήρεε την μπάλα από το κέντρο και με ατομική προσπάθεια έκανε το 1-1.Στο 30' σουτ του Μιχελάκου Άγη λίγο άουτ.Στο 42' λάθος κοντρόλ του Αλέκοβ με το καλάμι την ευκαιρία το εκμεταλλεύτηκαν με τεχνικό σούτ και έκαναν το 2-2.Στο 45' λεπτό ο Κλάψης Χρήστος κέρδισε φάουλ και ο Γεωργόπουλος με άψογη εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-2.Με πολλά λάθη στο Α' μέρος οι παίκτες του Ευρώτα που είχαν πρόβλημα με τους κοντούς και γρήγορους παίκτες και με κεντρικούς τους Κλάψη και Κρητικάκο Γιώργο να μην ανταποκρίνονται σε διάφορα χρονικά σημεία με πολλά κέφια ο Μανωλάκος Αλέκος.Όμως,η μπάλα δεν έφτασε καμία φορά στον Μπαρντί,παρ' όλα αυτά πήγε με το 2-2 στα αποδυτήρια.

Β' ΜΕΡΟΣ:Άλλος Ευρώτας στο 56' λεπτό ο Άγης Μιχελάκος απέναντι στον τερματοφύλακα και αυτός απέκρουσε.2 λεπτά αργότερα ο Μπαρντί σουτάρει μόνος του άουτ,στο 58' λεπτό.Στο 62' λεπτό ο Μπαρντί σουτάρει συρτά,η μπάλα στην αριστερή γωνία και κάνει το 3-2.Στο 67' λεπτό ο Μπαρντί παίρνει πάσα από τα δεξιά και με άψογο σουτ περνά την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα και κάνει το 4-2.Στο 70' λεπτό ο Κοντάκος Ανδρέας εντος περιοχής χάνει άλλη μια ευκαιρία.Στο 75' ο Άγης Μιχελάκος με εσωτερικό φάλτσο δοκάρι και μέσα κάνει το 5-2.Στο 87' λεπτό ο Ζωρντός μπαίνει στη θέση του Μιχελάκου Άγη και στο 85' λεπτό ύστερα από πάσα του Μπαρντί κάνει το τελικό 6-2 και ο διαιτητής σφυρίζει την λήξη του αγώνα!!!