14 Φεβ 2014

Live Streaming.20:30 Galatasaray vs CSKA Moscow 71-74 Euroleague .

Από την Πόλη και στην κορυφή... ΤΣΣΚΑ

Την 3η συνεχόμενη νίκη, που την διατηρεί στην κορυφή του 6ου ομίλου του Top 16 της Ευρωλίγκας, πέτυχε η ΤΣΣΚΑ στην Πόλη κερδίζοντας 74-71 την Γαλατασαράι, έχοντας σε καταπληκτική βραδιά τον Νέναντ Κρστιτς (24π. με 11/14 δίποντα!).
Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Τούρκοι ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί και κράτησαν τη διαφορά σε χαμηλά επίπεδα απέναντι στην ΤΣΣΚΑ, η οποία έβρισκε λύσεις από τον Κρστιτς (21-23).
Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν στο μηδέν τη Γαλατά για 5 λεπτά, με αποτέλεσμα να μετατρέψουν το 21-23 σε 21-33 στο 15'. Εκεί που όλα έδειχναν ότι οι Ρώσοι θα πήγαιναν με διαφορά ασφαλείας στα αποδυτήρια τα τρίποντα του Αρσλάν, βοήθησαν τη Γαλατά να κάνει ένα επιμέρους 10-2 και να μειώσει σε 34-37, λίγο πριν το σκορ ημιχρόνου 37-40, που διαμορφώθηκε από τρίποντα των Τεόντοσιτς και Αρσλάν.
Στην 3η περίοδο η ΤΣΣΚΑ έφτασε τη διαφορά στους 8 πόντους (39-47 στο 22'), αλλά στο 27' ο Χέμνρι Ντόμερκαντ με ένα τρίποντο έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του (52-51) βάζοντας "φωτιά" στο Αμπντί Ιπεκτσί! Με επιμέρους σκορ 21-16 η 3η περίοδος έκλεισε με τη Γαλατά να προηγείται 58-56.
Με τον Κρστιτς να φτάνει τους 22 πόντους και να ολοκληρώνει ένα 0-8 της ΤΣΣΚΑ, το σκορ από 58-54 (στο 29') έγινε 58-62. Σε εκείνο το σημείο ο Ακγιόλ  (στην προσπάθειά του να κόψει τον Μίτσοφ) τραυματίστηκε και μεταφέρθηκε με φορείο εκτός γηπέδου. Ενα τρίποντο του Μίτσοφ έστειλε τους Ρώσους στο +8 (59-67) στο 35' και ακόμη ένα 1:30 πριν το τέλος (63-72), ουσιαστικά έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, παρά την προσπάθεια των Τούρκων, που μείωσαν 71-73 στα 20".

Μπενίτεθ: Δεν μπορούμε το πρωτάθλημα

«Δεν μου έχει ξανατύχει στην καριέρα μου»

Με μπόνους στα πλέι οφ

Σάντος: Το όνειρο μας είναι να βρεθούμε στους "16" (vid.)

Μπάλλας: Δεν ήταν πέναλτι

Άλλη μια φορά στους «4» Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (vid)

Super League: Οι διαιτητές της 25ης αγωνιστικής

Το 3Χ3, η πρόκληση των εκτός και ο στόχος

ΠΑΟΚ: «Ο σκόρερ του μέλλοντος»

Ντέρμπι Ολυμπιακού-ΑΕΚ στο Κύπελλο!

Αμπέντ: «Στόχος το Κύπελλο»

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ! Επιστρέφει στα παρκέ ο Τζαουάι!

Σοκ και δέος

Live Streaming.21:45 Unicaja vs Panathinaikos 87-71,Maccabi Tel Aviv vs Bayern Munich 66-64,Fenerbahce vs Laboral Kutxa 98-64