Live Streaming.17:00 Real Madrid vs Granada 2-0 CF Spain LIGA BBVA

Για πρώτη φορά στην κορυφή η Ρεάλ (VIDEO)

LA LIGA-21η ΑΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΓΡΑΝΑΔΑ: 2-0
Γήπεδο: Σαντιάγκο Μπερναμπέου

Η Ρεάλ κέρδισε εύκολα με 2-0τη Γρανάδα κι έπιασε κορυφή γα πρώτη φορά τη φετινή σεζόν. Πριν από την έναρξη του αγώνα, ο Ρονάλντο εμφανίστηκε με τη Χρυσή Μπάλα στο γήπεδο...
Η Ρεάλ πίεσε από το πρώτο λεπτό τα Γρανάδα και στο 6' είχε την πρώτη αξιόλογη στιγμή, με τον Κριστιάνο να πιάνει το σουτ και την μπάλα να περνά λίγο άουτ. Στο 10' ο Ιτούρα προσπάθησε να απομακρύνει, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και έφυγε και κόρνερ και στο επόμενο
λεπτό, η κεφαλιά του Ράμος, έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Ρομπέρτο. Στο 13ο λεπτό ο Μπραχίμι έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά δε βρήκε στόχο, ενώ στο 22' και στο 25' οι προσπάθειες των Μπενζεμά και Ρονάλντο δεν βρήκαν στόχο. Στο 27ο λεπτό ακυρώθηκε σωστά, γκολ του Καρίμ Μπενζεμά, ενώ στο 38΄τοσουτ του Μπέιλ έφυγε πολύ άουτ. Η Ρεάλ έχασε ακόμη μια σημαντική ευκαιρία στο 45+1', με τον Ρομπέρτο να διώχνει εντυπωσιακά το ψαλιδάκι του Ρονάλντο. Οι Μαδριλένοι μπήκαν δυνατά και στην επανάληψη κι έχασαν ευκαιρίες με τους Μόντριτς και Ρονάλντο στο πρώτο δεκάλεπτο, ώσπου στο 57ο λεπτό ο Ρονάλντο πήρε την μπάλα με πλάτη στο πέναλτι και με όμορφη προσπάθεια, έκανε το 1-0. Στο 67ο λεπτό ο Ρομπέρτο είπε όχι σε νέο σουτ του Ρονάλντο, ενώ στο 73' το φάουλ του Πορτογάλου κόντραρε και σταμάτησε στο δοκάρι της Γρανάδα. Οι Μαδριλένοι καθάρισαν το ματς στο 74ο λεπτό, καθώς ο Μαρσέλο έκανε το γύρισμα στο πέναλτι από αριστερά και ο Μπενζεμά με πλασέ έγραψε το 2-0. Στο 81' το σουτ του Ντι Μαρία έφυγε μόλις άουτ και στο 86' ο Ρομπέρτο απέκρουσε νέο σουτ του Ρονάλντο.
ΡΕΑΛ: Λόπεθ, Καρβαχάλ, Πέπε, Ράμος, Μαρσέλο, Αλόνσο, Μόντριτς, Μπέιλ (46' Χεσέ), Ρονάλντο, Ντι Μαρία (82' Ιγιαραμένδι), Μπενζεμά (77' Ίσκο).
ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Νιόμ, Μάινθ, Μουρίγιο (80' Μπουονανότε), Ανγκούλο, Ιτούρα, Φατό, Ρέθιο (70' Περέιρα), Ελ Αράμπι, Μπραχίμι, Πίτι (80' Κόεφ)