3 Νοε 2013

Live Streaming.21:45 Torino FC vs AS Roma 1-1 Italian Serie A

Πρώτη απώλεια για Ρόμα, 1-1 με Τορίνο

Την πρώτη της απώλεια βαθμών στην Serie A υπέστη η Ρόμα, που έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Τορίνο εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής. Στην κορυφή με +3 από τις Γιουβέντους, Νάπολι η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία.
Πολύ μέτριο ήταν το θέαμα που παρουσίασαν οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να ανοίξουν το σκορ, στην πρώτη καλή φάση της αναμέτρησης!
Στο 28', ο Μπαλτσαρέτι βρήκε τον Πιάνιτς, ο οποίος μπήκε στην περιοχή από αριστερά, έκανε την παράλληλη σέντρα και ο Στρόοτμαν από κοντά, έκανε το 1-0 για την Ρόμα.
Μετά το 0-1, η Τορίνο ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αύξησε την πίεση της και στο 36' απείλησε, με την εκτέλεση φάουλ του Τσέρτσι να περνάει ελάχιστα πάνω από την εστία του Ντε Σάνκτις.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν την υπεροχή, με τον Ντε Σάνκτις να διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Τσέρτσι στο 41'. Η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους ανήκε στους Γκρανάτα, με τον Ντε Σάνκτις να μπλοκάρει το σουτ του Ελ Καντουρί.
Η ομάδα του Βεντούρα ξεκίνησε πολύ δυνατά το δεύτερο μέρος και στο 57' έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση, αλλά ο Ντε Σάνκτις απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ στην κίνηση του Μετζιορίνι στο 57'.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 63' οι προσπάθειες τους καρποφόρησαν, όταν ο Μετζιορίνι κέρδισε την μονομαχία με τον Μπενάτια, έκανε την παράλληλη σέντρα από αριστερά και ο Τσέρτσι, με κοντινή προβολή, ισοφάρισε σε 1-1.
Οι Τζιαλορόσι προσπάθησαν να απαντήσουν άμεσα, αλλά η κεφαλιά του Μπουρντίσο στο 66', μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πιάνιτς, πέρασε ελάχιστα πάνω από την εστία του Παντέλι.
Στο 80', ο Ντε Σάνκτις απέκρουσε το σουτ του Ντ'Αμπρόζιο μέσα από την περιοχή, ενώ στο 87' ο Παντέλι απέκρουσε την εκτέλεση φάουλ του Λιάιτς.
Οι ρωμαίοι αύξησαν την πίεση τους στα τελευταία λεπτά του αγώνα, προσπάθησαν για το γκολ της νίκης, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Η τελευταία καλή φάση του αγώνα ανήκε στην Ρόμα, με το σουτ του Μαρκίνιο να περνάει άουτ, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:
Σάββατο (2/11)

Πάρμα - Γιουβέντους 0-1 (77' Πογκμπά)
Μίλαν - Φιορεντίνα 0-2 (27' Βάργκας, 73' Βαλέρο)
Νάπολι - Κατάνια 2-1 (15' Καγεχόν, 20' Χάμσικ - 25' Κάστρο)
Κυριακή (3/11)
Λιβόρνο - Αταλάντα 1-0 (11' Παουλίνιο)
Σαμπντόρια - Σασουόλο 3-4 (19' Πότσι, 65' Εντερ, 81' Ντε Σιλβέστρι - 49', 52' πέν., 89' πέν. Μπεράρντι, 63' Φλόρο Φλόρες)
Ελλάς Βερόνα - Κάλιαρι 2-1 (8' Τόνι, 57' Γιάνκοβιτς - 90' Κόντι)
Λάτσιο - Τζένοα 0-2 (60' Κούτσκα, 72' πέν. Τζιλαρντίνο)
Ουντινέζε - Ιντερ 0-3 (25' Παλάσιο, 29' Ρανόκια, 90'+1' Αλβαρεζ)
Τορίνο - Ρόμα 1-1 (63' Τσέρτσι - 28' Στρόοτμαν)
Δευτέρα (4/11)
21:45 Μπολόνια - Κιέβο Βερόνα

Πηγή: Sport.gr

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:ΓΗΠΕΔΟ ΕΛΟΥΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΙΧΕΛΑΚΟΣ.ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β/Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ.ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ-Α.Σ ΜΑΝΗΣ 5-1 ημιχρ.2-0