25 Νοε 2013

Live Streaming. 21:45 AS Roma vs Cagliari 0-0 Italy Serie A

"Χ" η Ρόμα με Κάλιαρι, κορυφή η Γιούβε!

Για πρώτη φορά ύστερα από 13 αγωνιστικές στη Serie A, η Ρόμα... γκρεμίστηκε από την κορυφή. Η ομάδα της Ρώμης έμεινε στο "Χ" για τρίτο σερί παιχνίδι, καθώς κόλλησε στο 0-0 με την Κάλιαρι στο Ολίμπικο! Εκπληκτική εμφάνιση από τον τερματοφύλακα της Κάλιαρι, Αβράμοφ.

Η Κάλιαρι επιβεβαίωσε και φέτος ότι είναι ο κακός δαίμονας των Ρωμαίων, καθώς για τρίτη διαδοχική σεζόν δεν χάνει στο Ολίμπικο (έχουν προηγηθεί δύο "κολλητά" διπλά)!
Η Ρόμα παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα στη φετινή Serie Α, με 10 νίκες και τρεις ισοπαλίες, ωστόσο πλέον.. βλέπει την πλάτη της Γιουβέντους (33 η Ρόμα, 34 η Γιούβε).
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο βρήκαν μπροστά του τον εκπληκτικό γκολκίπερ της Κάλιαρι, Αβράμοφ.
Ο τερματοφύλακας της Κάλιαρι, μάλιστα, έκανε την απόκρουση του αγώνα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων σε κεφαλιά του Καστάν.
Ενδεικτικό της υπεροχής της Ρόμα είναι το γεγονός πως είχε 19 κόρνερ στο ενεργητικό της!

Πηγή: Sport.gr

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ...ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΡΥΛΙΚΗ ΜΟΥΡΙΑ 80 ΒΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ...