15 Μαΐ 2013

Νίκες - χρυσάφι για Νίκη, Καλλονή και Παναιτωλικό για την 39η αγωνιστική της Football League.

Σπουδαίες νίκες, που τους κρατά σε τροχιά απευθείας ανόδου, πέτυχαν Νίκη Βόλου, Παναιτωλικός και Καλλονή για την 39η αγωνιστική της Football League.

Το γκολ του Καμαρά στο 55ο λεπτό ήταν αρκετό για τον Παναιτωλικό, ώστε να... αποδράσει με 1-0 από τη δύσκολη έδρα των Ψαχνών.

Επιβλητικό διπλό της Καλλονής στις Σέρρες, 3-1 τον Πανσερραϊκό, με τον Καντχί να πετυχαίνει δύο γκολ και τον Γκαλάς να ολοκληρώνει τον θρίαμβο της ομάδας του.

Νίκη χωρίς άγχος για τη Νίκη Βόλου, που από το 27', όταν και προηγήθηκε με 2-0, "καθάρισε' το ματς με τον Θρασύβουλο. Φλίγκος και Λαλίν τα γκολ της ομάδας από τη Νέα Ιωνία.

Νίκη γοήτρου για την ΑΕΛ, 1-0 τον Βύζαντα στη Λάρισα, με σκόρερ τον Ζεκίνια στο 54'. Σε όλο το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Λάρισας έπαιξε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Δημόπουλου.

Με νίκη συνέχισαν τα Γιαννιτσά, 3-1 τον Πιερικό. Τέλος, ισόπαλες έληξαν οι αναμετρήσεις Καλλιθέα - Καβάλα (2-2) και Δόξα - Φωκικός (1-1).

Πηγή: Sport.gr