8 Δεκ 2012

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Contres: Σαραβάκος ή Αναστόπουλος

Contres,Σαραβάκος,Αναστόπουλος,Contres,saravakos,anastopoulosΠιτσιρικάδες τους μιμηθήκαμε. Τώρα μας λείπουν. Δύο μεγάλοι ποδοσφαιριστές, δύο μεγάλοι αντίπαλοι, "εχθροί" ο ένας του άλλου. Δημήτρης Σαραβάκος και Νίκος Αναστόπουλος. Δώδεκα συντάκτες του contra διάλεξαν. Εσείς ποιον προτιμάτε;

«Μας δίνει αυτοπεποίθηση η νίκη»(vids)

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Α1 Γυναικών: Ασταμάτητη η ΑΕΚ!

Ένα μήνα το περισσότερο…

Ισοπαλία 12-12 το Π. Φάληρο με τον ΝΟ Αργοστολίου

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Οι 129 μήνες χωρίς πέναλτι!

Email.eyrwtaselous@yahoo.gr

Σε ένα ματς που δεν έπρεπε να αρχίσει ποτέ λόγω της δυνατής βροχής και της τραγικής κατάστασης του αγωνιστικού χώρου, ο ΠΑΣ βγήκε νικητής της λασπομαχίας επικρατώντας 2-0 της Κέρκυρας.

Ούτε ένα, ούτε δύο, αλλά δέκα χρόνια και εννιά μήνες μας χωρίζουν από το τελευταίο ντέρμπι αιωνίων όπου ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι. Συγκεκριμένα στο 1-1 της Λεωφόρου, τον Μάρτιο του 2002 και τον ξυλοδαρμό του διαιτητή Ευθυμιάδη...

Την δεύτερη ισοπαλία του σε πέντε αγώνες στην φετινή Α1 Ανδρών πήρε το Παλαιό Φάληρο, 12-12 στην έδρα του, στα τελευταία λεπτά του αγώνα του με τον ΝΟ Αργοστολίου για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.Μετά από ένα παιχνίδι με συγκλονιστική εξέλιξη, οι φιλοξενούμενοι είχαν καταφέρει να προηγούνται με 12-10 λίγο πριν το φινάλε. Στο 1.22 πριν τη λήξη, όμως, ο Ανδρέας Φλώρος μείωσε σε 11-12 και 38 δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Τσαγκάρης ισοφάρισε για το Π. Φάληρο στο τελικό 12-12.Το παιχνίδι διακόπηκε λίγο μετά την έναρξή του για περίπου 8 λεπτά, επειδή δεν λειτουργούσε το χρονόμετρο των 30 δευτερολέπτων. Τελικά δόθηκε πρόχειρη λύση και ο αγώνας ξεκίνησε πάλι και τελείωσε κανονικά.Τα οκτάλεπτα: 4-4, 2-2, 1-3, 5-3.Π. Φάληρο (Κώστας Λούδης): Χρονόπουλος, Φλώρος Ανδ. 2, Καπότσης, Ξενάκης 2, Σιώνης 2, Παναγούλης, Χάλαρης, Βερύκοκος 1, Ενλόι 1, Σίμος, Πανταζής, Τσαγκάρης 4, Σπηλιωτόπουλος, Σιμώνης, Σαλτερής.ΝΟ Αργοστολίου (Θόδωρος Ανδρεάκος): Ντότσικας, Στελάτος 1, Μητρόπουλος, Ρατσούνιτσα 3, Δάνδολος, Σαλάχας 1, Παπαδόπουλος 1, Κατσιγιάννης 1, Δουδέσης, Μπουρνάζος, Χαραλαμπόπουλος 3, Τραυλός, Δουδέσης 2, Τρίκας, Μανάλης.

Για ένα μήνα περίπου έμεινε εκτός νικών η Αταλάντα στη Serie A. Ωστόσο, για την 16η αγωνιστική υποδέχτηκε την Πάρμα, την οποία νίκησε 2-1 και έδειξε ότι τόσος καιρός χωρίς… τρίποντο ήταν το όριό της. Οι γηπεδούχοι έκαναν σαφές από την αρχή ότι ήθελαν αυτούς τους τρεις βαθμούς, ώστε να σκαρφαλώσουν στην βαθμολογία, μετά τα τελευταία άσχημα αποτελέσματα. Στον αντίποδα οι «παρμέντσι» αν και έχουν καλή παρουσία στο πρωτάθλημα δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι.

Με… τρένο χωρίς… σταθμούς μοιάζει η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ, η οποία νίκησε 3-0 σετ του Ανατόλια και πανηγύρισε την 9η νίκη της σε ισάριθμους αγώνες.

Ο Λίνο ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της σημερινής νίκης για τον ΠΑΟΚ και στις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα στάθηκε στα θετικά που θα φέρει αυτή η επικράτηση.

Σε ματς-θρίλερ ο Ατρόμητος νίκησε 3-2 τον ΟΦΗ στο Περιστέρι και πήρε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στο γήπεδό του. Διαμαρτυρίες των Κρητικών για το νικητήριο γκολ των Περιστεριωτών στο 90' αφού αυτό επετεύχθη με τον τραυματία Κουτσιανικούλη πεσμένο στο έδαφος. Αποβλήθηκε ο Μονιάκης στις καθυστερήσεις.

Μπορεί να έχασε το πρώτο σετ και να άρχισαν οι… μουρμούρες αλλά τελικά έκανε την ανατροπή και νίκησε. Ο Ολυμπιακός επικράτησε του ουραγού Μίλωνα με 3-1 σετ για την 9η αγωνιστική της Volleyleague και παραμένει αήττητος στην κορυφή της βαθμολογίας. Νίκη και για τον ΠΑΟΚ επί του Φοίνικα Σύρου και πλέον βλέπει τετράδα.

Ο Παναθηναϊκός πέρασε και δεν σταμάτησε από το κλειστό του Ελληνικού, επικρατώντας με 68-59 της ομώνυμης ομάδας, αναγκάζοντάς την στην πρώτη φετινή ήττα της.

Σε ένα ματς… ακατάλληλο για καρδιακούς,η Λάρισα ανέτρεψε το σκορ κόντρα στον Απόλλωνα και νίκησε με τον τερματοφύλακά της να αποκρούει πέναλτι στο 95’ της αναμέτρησης και να της δίνει το τρίποντο!

.ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ.Link.Atromitos Athens vs OFI Crete

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ.Link.PAOK Saloniki vs Levadiakos FC kai Kerkyra vs PAS Giannina

PAOK Saloniki vs Levadiakos FC

Kerkyra vs PAS Giannina

Τσιώλης: «Δεν πρέπει να χαλαρώνουμε»

Ο Αστέρας Τρίπολης έχει το απόλυτο στην έδρα του (6Χ6) και δεν θέλει να αφήσει τον Άρη να του χαλάσει το σερί. «Δεν πρέπει να χαλαρώνουμε. Κάθε παιχνίδι είναι μια καινούρια αρχή. Παίζουμε με έναν αντίπαλο που και ιστορία έχει και μια ομάδα που θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε με πολύ σοβαρότητα», τόνισε ο τεχνικός των Αρκάδων, Σάκης Τσιώλης για το αυριανό παιχνίδι με τους «κίτρινους».

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Χαμογέλασε στην παράταση!

Η Εθνική πόλο των εφήβων έδειξε χαρακτήρα στην κρίσιμη στιγμή, επικράτησε με 10-9 της Αυστραλίας στην παράταση, στους αγώνες κατάταξης και συνεχίζει για την 5η θέση στο Παγκόσμιο του Περθ.

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:«Πράσινο» το ντέρμπι των Νέων!

Η ομάδα κάτω των 20 του Παναθηναϊκού επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού στο ντέρμπι των Νέων στις εγκαταστάσεις της Παιανίας, μειώνοντας στους δύο βαθμούς τη διαφορά της από τους πρώτους «ερυθρόλευκους». Στο γήπεδο Αλαφούζος και Ρότσα.

Ο Σκιλμπ MVP της 9ης αγωνιστικής της Euroleague

Ο Μπλέικ Σκιλμπ της Ελάν Σαλόν αναδείχθηκε MVP της 9ης αγωνιστικής της Euroleague, καθώς πρωταγωνίστησε στη νίκη της γαλλικής ομάδας επί της Σιένα.Ο Σκιλμπ ήταν ασταμάτητος στην αναμέτρηση, στην οποία οι γάλλοι πήραν τη νίκη στην παράταση με 108-103.Ο αμερικανός συγκέντρωσε 38 βαθμούς στο ειδικό σύστημα αξιολόγησης, καθώς τελείωσε τον αγώνα με 38 πόντους (6/7 δ. 3/5 τ. 7/8 β.), 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Μπαρτσελόνα: Προπονήθηκε ο Μέσι

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Το YouTube αλλάζει...

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Νίκη Βόλου: Μιλάει για το Πανθεσσαλικό ο Πάτσης

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Τα πρωτοσέλιδα του αθλητικού και πολιτικού Τύπου του Σαββάτου (8/12)

Ολοι οι αριθμοί του «οδηγούν» στο 40ό!

Μπαρτσελόνα: Προπονήθηκε ο Μέσι | onsports.gr

Στην αποστολή της Μπαρτσελόνα για την αναμέτρηση της Κυριακής (9/12) με τη Ρεάλ Μπέτις στη Σεβίλλη αναμένεται να συμπεριληφθεί ο Λιονέλ Μέσι.
Ο Αργεντινός επιθετικός προπονήθηκε το Σάββατο (8/12) με τους υπόλοιπους «μπλαουγκράνα» και τέθηκε στη διάθεση του Τίτο Βιλανόβα. Ο 25χρονος άσος δεν συμμετείχε στο πρόγραμμα της Πέμπτης (6/12) και της Παρασκευής (7/12) μετά τον τραυματισμό του στο ματς της Τετάρτης (5/12) με την Μπενφίκα για το Τσάμπιονς Λιγκ και έκανε αποθεραπεία στο γυμναστήριο.
Ωστόσο, φαίνεται πως ξεπέρασε το πρόβλημά του και όλα δείχνουν ότι θα αγωνιστεί με την Μπέτις, με τους φίλους των Καταλανών να περιμένουν πως και πώς να σκοράρει και μάλιστα δύο φορές για να «σπάσει» το ρεκόρ των 85 γκολ σε έναν χρόνο που έχει ο Γκερντ Μίλερ από το 1972.
ΠΗΓΗ:Οnsports.gr

Ο ιστότοπος YouTube επανασχεδίασε τις λειτουργίες του, δίνοντας έμφαση στην προώθηση των βίντεο χρηστών που ανεβάζουν πρωτογενές περιεχόμενο σε τακτική βάση, προσελκύοντας διαφημίσεις και μετατρέποντας έτσι τη χρήση σε επικερδές παιχνίδι.

Νίκη Βόλου: Μιλάει για το Πανθεσσαλικό ο Πάτσης | onsports.gr

Τη θέση της Νίκης Βόλου για το θέμα που έχει προκύψει με τη χρήση του Πανθεσσαλικού θα εκφράσει σε συνέντευξη Τύπου ο Ανδρέας Πάτσης την Κυριακή (9/12, 13:30).
Λίγο πριν τη σέντρα του αγώνα των «κυανόλευκων» με την Αναγέννηση Γιαννιτσών, ο πρόεδρος της ΠΑΕ θα ξεκαθαρίσει τη στάση της Νίκης. Μετά από παρέμβαση του προέδρου της Football League Σπύρου Καλογιάννη προς τον υφυπουργό Αθλητισμού Γιάννη Ιωαννίδη δόθηκε προσωρινή λύση, ωστόσο δεν είναι σίγουρο ότι η εταιρεία «Τουριστικά Ακίνητα Α.Ε.» θα δώσει νέα παράταση για την υπογραφή της σύμβασης μίσθωσης.
ΠΗΓΗ:Onsports.gr

Γκαλέτι: Ξανά στο νοσοκομείο!

Γκαλέτι: Ξανά στο νοσοκομείο!Στο νοσοκομείο που του έγινε πριν από λίγο καιρό η μεταμόσχευση νεφρού με δότη τον πατέρα του, εισήχθη και πάλι ο Λουτσιάνο Γκαλέτι, ο οποίος υπέστη λοίμωξη που συνοδεύτηκε από πυρετό και χαμηλή τιμή λευκών αιμοσφαιρίων.
Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός είχε ξεκινήσει προπονήσεις με την Εστουντιάντες και μετρούσε αντίστροφα για την επάνοδό του στα γήπεδα στα 32 του χρόνια, αλλά η κατάσταση της υγείας του επιδεινώθηκε. Οι γιατροί διέγνωσαν λοίμωξη και απότομη πτώση των λευκών αιμοσφαιρίων, ενώ μένει να διαπιστωθεί σε ποιο σημείο υφίσταται η μόλυνση, την οποία υπέστη ο Γκαλέτι.

O Ολυμπιακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας αύριο το απόγευμα τον Παναθηναϊκό στο μεγάλο ντέρμπι της Super League και οι πρωταθλητές Ελλάδας έχουν ως μοναδικό στόχο τη νίκη και την κατάκτηση των τριών βαθμών.

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Η ΔΟΕ έχει βάλει στην «μπούκα» τη σφυροβολία

Χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα... συνηθίζει να λέει ο λαός μας στις περιπτώσεις αναμπουμπούλας, σύγχυσης ή δυσκολίας κατανόησης γεγονότων και συμβάντων.

Η αποστολή του Ολυμπιακού για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ

Δίχως τους Βλαχοδήμο, Παπάζογλου, Τάτο, Ντιακιτέ και Ζαραδούκα θα αγωνιστεί ο Ολυμπιακός στο ΟΑΚΑ, αφού ο Λεονάρντο Ζαρντίμ τους άφησε εκτός αποστολής. Μέσα ο Φετφατζίδης. Δείτε τους "εκλεκτούς" του Πορτογάλου κόουτς.

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου ο Διομήδης και ο ΠΑΟΚ

Χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση, ο Διομήδης Άργους πήρε αυτό που ήθελε στην Έδεσσα, επικρατώντας του Αερωπού με 24-23, τσεκάροντας το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν χωρίς τον Δεληγιάννη, ενώ ο Τάσκοβιτς αγωνίστηκε μόνο στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στην άμυνα.