8 Δεκ 2012

Ισοπαλία 12-12 το Π. Φάληρο με τον ΝΟ Αργοστολίου

Την δεύτερη ισοπαλία του σε πέντε αγώνες στην φετινή Α1 Ανδρών πήρε το Παλαιό Φάληρο, 12-12 στην έδρα του, στα τελευταία λεπτά του αγώνα του με τον ΝΟ Αργοστολίου για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.Μετά από ένα παιχνίδι με συγκλονιστική εξέλιξη, οι φιλοξενούμενοι είχαν καταφέρει να προηγούνται με 12-10 λίγο πριν το φινάλε. Στο 1.22 πριν τη λήξη, όμως, ο Ανδρέας Φλώρος μείωσε σε 11-12 και 38 δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Τσαγκάρης ισοφάρισε για το Π. Φάληρο στο τελικό 12-12.Το παιχνίδι διακόπηκε λίγο μετά την έναρξή του για περίπου 8 λεπτά, επειδή δεν λειτουργούσε το χρονόμετρο των 30 δευτερολέπτων. Τελικά δόθηκε πρόχειρη λύση και ο αγώνας ξεκίνησε πάλι και τελείωσε κανονικά.Τα οκτάλεπτα: 4-4, 2-2, 1-3, 5-3.Π. Φάληρο (Κώστας Λούδης): Χρονόπουλος, Φλώρος Ανδ. 2, Καπότσης, Ξενάκης 2, Σιώνης 2, Παναγούλης, Χάλαρης, Βερύκοκος 1, Ενλόι 1, Σίμος, Πανταζής, Τσαγκάρης 4, Σπηλιωτόπουλος, Σιμώνης, Σαλτερής.ΝΟ Αργοστολίου (Θόδωρος Ανδρεάκος): Ντότσικας, Στελάτος 1, Μητρόπουλος, Ρατσούνιτσα 3, Δάνδολος, Σαλάχας 1, Παπαδόπουλος 1, Κατσιγιάννης 1, Δουδέσης, Μπουρνάζος, Χαραλαμπόπουλος 3, Τραυλός, Δουδέσης 2, Τρίκας, Μανάλης.

«Σούζα» και… ανατροπή η ΑΕΛ, 2-1 τον Απόλλωνα με ήρωα τον Σέρεμετ

Παναθηναϊκός: Έσπασε το αήττητο του Ελληνικού