31 Οκτ 2012

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Ηττα στα Σκόπια για την Βαλκανικη Λιγκα.

Δεν κατάφερε να κάνει τρεις τις νίκες της στη Βαλκανική Λίγκα, καθώς ηττήθηκε από τη σκοπιανική Κοζούβ με 79-74. Η ελληνική ομάδα αγωνίστηκε χωρίς τον Γιάννη Γκαγκαλούδη, η απουσία του οποίου έγινε αισθητή. Οι Σκοπιανοί είχαν τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο, όμως στο τέλος η Καβάλα αντεπιτέθηκε.

Συγκεκριμένα, δύο λεπτά πριν το τέλος, η Ενωση μείωσε σε 71-68, όμως οι γηπεδούχοι ήταν ψύχραιμοι και έφτασαν στη νίκη. Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Μίλαντιν Πέκοβιτς έχοντας 25 πόντους και 6/9 τρίποντα, ενώ από την Καβάλα ο Στεφανίδης είχε 19 πόντους, και τον ακολούθησε σε απόδοση ο Κρστέφσκι με 11 πόντους και οχτώ ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 41-34, 67-53, 79-74.ΚΟΖΟΥΒ: Στεργιόφ 15, Πένοφ, Καρατζόφσκι 10 (1), Ραντούλοβικ 8 (2), Φιλίποβιτς 11 (2), Μπόζοβιτς 5 (1), Βασίλεφ, Παβλόφσκι, Τζόρτζεβιτς 3, Πέκοβιτς 25 (6), Μπλαζέφσκι 2. ΚΑΒΑΛΑ: Πάνος, Αράπης 3 (1), Καλαμπάκας 4, Στεφανίδης 19 (1), Πιεβάλιτσα 3, Βελισσαρίου 7 (2), Μίτροβιτς 15 (3), Κρστέφσκι 11, Κόλεμαν 4, Ιλιεφ 8.

Πηγή: Basket Blog