Σάββατο 20 Μαρτιου 2010
Δημοτικο Γηπεδο Βλαχιωτη
Πρωταθλημα Α' κατηγοριας
Αστερας Βλαχιωτη-Ευρωτας Ελους 1-2(0-1 στο ημιχρονο)

Στο 1' λεπτό ο Αλεκοβ δεν μπορεσε να περασει τον μονο αντιπαλο που ειχε. Στο 5' λεπτό ο Συριοπουλος σουταρε και η μπαλα περασε λιγο πανω απο το οριζοντιο δοκαρι.Στο 25' λεπτό ο Ευρωτας ειχε 7 κορνερ χωρις να αξιοποιησει κανενα.Στο 39' λεπτό ο Αλιμπαλης ΣΤΟΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΣΟΥΤΑΡΕΙ, ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΕ ΑΨΟΓΑ ΤΟΝ ΥΨΗΛΟΣΩΜΟ ΤΕΡΜ\ΚΑ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΤΟ 0-1....Στο 43 ο Συριοπουλος Παν. σουταρε δυνατα και η μπαλα εφυγε λιγο πανω απο το οριζοντιο δοκαρι. Στο 45 σε σεντρα που εγινε παικτης πηρε την κεφαλια χωρις πιεση και εστειλε την μπαλα πανω απο το οριζοντιο δοκαρι ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔιΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.Ο Ευρωτας ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΧΩΡΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΩΝ.....Μπορει ο Ευρωτας να ειχε υπερ του τον αερα και αυτο τον βοηθησε σημαντικα αφου ο Αλεκοβ κρατουσε 3 αμυντικους.Οι παικτες του Αστερα ηταν εκτος αγωνα και το μονο που εκαναν ήταν οι ατομικες ενεργειες και εχαναν καθαρο χρονο απο την ελλειψη μικρων για να επαναφερουν τις μπαλες.Επισης οι συχνες διακοπες για την εισοδο του γιατρου λογω τραυματισμων παικτων και των δυο ομαδων .Ο Παλαμιδας εδειξε αρκετες κιτρινες στους παικτες των δυο ομαδων.

Β ΜΕΡΟΣ:Σε σεντρα που εγινε στο 54 η μπαλα εμεινε στην περιοχη του Ευρωτα και παικτης του Αστερα σουταρε και ο Συριανος εκανε ΤΗΝ ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.Στο 55' λεπτό ο Ρουμπης εχασε την μαχη στον αερα και με κεφαλια παικτης του Αστερα εκανε το 1-1.Στο 62 ο Αλιμπαλης εβγαλε μονο του τον Αλεκοβ απεναντι στον τερμ\κα και αυτος εχασε μοναδικη ευκαιρια για το 1-2 στελνοντας τη μπαλα αουτ...Στο 64' λεπτο ο Αλιμπαλης σουταρε απο τα πλαγια η μπαλα βρηκε στο οριζοντιο δοκαρι και στην επιστροφη της ο Συριοπουλος Παν. μεσα απο την περιοχη την εστειλε στο ανυπερασπιστο τερμα κανοντας το 1-2.Ο Ευρωτας δεχτηκε μεγαλη πιεση στο 1ο δεκαλεπτο του δευτερου ημιχρονου ομως απο την χαμενη ευκαιρια του Αλεκοβ πηρε την πρωτοβουλια στον αγωνα και την κατοχη μπαλας και ολα εδειχναν οτι καποια στιγμη ο Ευρωτας θα σημειωσει γκολ αφου οι 3 αμυντικοι που ηταν για να επιτηρουν τον Αλεκοβ εγιναν ενας.Στο 72' λεπτό ο Αλιμπαλης βγαζει παλι στην πλατη της αμυνας του Αστερα τον Αλεκοβ ο οποιος ανατρεπεται απο τον μοναδικο αμυντικο που ειχε ο Αστερας!Εκει ο Παλαμηδας αντι να αποβαλλει απ' ευθειας με κοκκινη καρτα τον αμυντικο του Αστερα δειχνει οφ-σάιντ υστερα απο υποδειξη του βοηθου του.Ο Αστερας δεν ειχε ουτε μια ευκαιρια να παρουσιασει μετα την επιτευξη της ισοφαρισης.Τα πυροτεχνηματα και οι κροτιδες που επεφταν συνεχεια πηγαν στον βροντο.Στο 85' λεπτο ο διαιτητης του αγωνα υστερα απο υποδειξη του βοηθου του αποβαλλει με δευτερη κιτρινη τον Αλεκοβ.Στο 90+4 ο Σμπυρακος ερχεται αντιμετωπος με τον τερμ/κα του Αστερα και αντι να διανυσει δυο τρια μετρα ακομη σουταρε και αυτος απεκρουσε διατηρωντας το τελικο 1-2.

ΣΥΝΘΕΣΗ:Συριανος Κ.,Συριοπουλος Νικ.[στο 69 ο Καρτιανος Κωστ.],Κολλιακος Κυρ.,Κρητικακος Γ.,Ρουμπης Μιχ.,Αλεκοβ Αλ.,Κλαψης Χρ.,Συριοπουλος Παν.,Θωμος Αντ.,Αλιμπαλης Γι.(στο 90' λεπτό ο Σμπυρακος Χρ.) ,Παπαγιαννοπουλος Κλ.