Ευρώτας Έλους-Ολυμπιακός Γυθείου 3-5 για την φάση κυπέλλου των 8

Κύπελλο Λακωνίας ''Φάση των 8''
Τετάρτη 20 Ιανουαρίου 2010
Ευρώτας Έλους-Ολυμπιακός Γυθείου 3-5(1-2 στο ημίχρονο)

Στο 17' λεπτό από φάουλ το 0-1.Στο 21' λεπτό με ψηλοκρεμαστό σουτ έγινε το 0-2.Στο 31' λεπτό από πάσα του Μιχελάκου ο Θώμος το 1-2.Στο β' μέρος σε 45'' δευτερόλεπτα ο Ευρώτας έκανε το 2-2 όταν σε σέντρα του Μιχελάκου στο πρώτο δοκάρι ο Αλίμπαλης στην κίνηση εκτέλεσε τον τερματοφύλακα.Στο 48' λεπτό ο Ολυμπιακός Γυθείου είχε οριζόντιο δοκάρι σε απόκρουση φάουλ του Συριανού.Στο 57' λεπτό ο Θώμος χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 3-2 όταν με κεφαλιά δεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.Στο σημείο αυτό 4' λεπτά αργότερα ο προπονητής του Γυθείου έριξε στον αγώνα τον Τζανετάκο Βασίλη και ο Μανωλάκος έβαλε επάνω του τον Παπαγιαννόπουλο,όμως στο 69' λεπτό του έφυγε και έκανε εύκολα το 2-3.Η άμυνα του Ευρώτα άνοιξε και στο 73' λεπτό έγινε το 2-4.Στο 79' λεπτό ο Ρουμπής έκανε πέναλτι και έγινε το 2-5.Στο 87' λεπτό ο Μιχελάκος πήγε να βγάλει σέντρα ,η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού,ο διαιτητής έδωσε πέναλτι και ο ίδιος έκανε το τελικό 3-5.

Σύνθεση Ευρώτα Έλους:Συριανός Κ.,Παπαγιαννόπουλος Κλ.,Κατέχος Γ.,Ρουμπής Μ.,Αλέκοβ Α.,Συριόπουλος Ν.(αλλαγή στο 45' λεπτό ο Κωνσταντόπουλος Μ.),Κλάψης Χρ.,Συριόπουλος Παν.(Τζαμουρής Στ. στο 76' λεπτό),Θώμος Αντ.,Αλίμπαλης Γ.,Μιχελάκος Αγ.