Ευρώτας Έλους-Α.Ο.Λογγάστρας 2-1

14η αγωνιστική Πρωταθλήματος Λακωνίας
Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2010
Ευρώτας Έλους-Α.Ο.Λογγάστρας 2-1(1-1 στο ημίχρονο)

Στο 14' λεπτό με μακρινό σουτ η Λογγάστρα έκανε το 0-1 ύστερα από λάθος εκτίμηση της φάσης από τον Συριανό.Στο 19' λεπτό ο Αλίμπαλης από πάσα συμπαίκτη του κάνει εύκολα το 1-1.Μεγάλη ευκαιρία για το 2-1 στο 21' λεπτό είχε ο Μιχελάκος όταν έβγαλε στο ίδιο σημείο τον Αλίμπαλη και αύτος πλάσαρε σωστά η μπάλα όμως έφυγε λίγο άουτ.Για την Λογγάστρα δεν καταγράφτηκε κάποια καλή στιγμή αφού ήταν κατώτερη προηγουμένων ετών.Στο β' μέρος στο 50'' δευτερόλεπτο ο Αλέκοβ εκτελεί φάουλ η μπάλα αλλάζει πόδια αμυντικών και επιθετικών,οι πρώτοι για να διώξουν την μπάλα και οι δεύτεροι για να την στείλουν στα δίχτυα,πιο αποφασιστικός από όλους ο Συριόπουλος που είναι ο τελευταίος αποδέκτης της μπάλας κάνοντας το 2-1.Το πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα ο Αλέκοβ για διαμαρτυρία προφανώς δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβαλλεται στο 61' λεπτό.ο Ευρώτας δέχεται πίεση με παίκτη λιγότερο αλλά όσο περνάει η ώρα αντέχει και προσπαθεί με αντεπιθέσεις να σημειώσει και τρίτο τέρμα.Στο 83' λεπτό παίκτης της Λογγάστρας μόνος σουτάρει και η μπάλα περνά πάνω από τα σύρματα,κερδίζει πολλά κόρνερ η Λογγάστρα στα οποία εύκολα ή δύσκολα ανταποκρίνονται οι παίκτες του Ευρώτα.Στο 89' λεπτό ο Αλίμπαλης εκτελεί μακρινό φάουλ και η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.

Σύνθεση Ευρώτα Έλους:Συριανός Κ.,Παπαγιαννόπουλος Κλ.(Κολλιάκος Κ. στο 62' λεπτό),Συριόπουλος Ν.(Κατέχος Γ. στο 46' λεπτό),Τζαμουρής Στ.,Ρουμπής Μ.,Αλέκοβ Α.,Κλάψης Χρ.,Συριόπουλος Παν.,Θώμος Αντ.,Αλίμπαλης Γ.(Κωνσταντόπουλος Μ. στο 90+),Μιχελάκος Αγ.