ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ALMA SPORT 2009-2010
Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2010
Γήπεδο Βασίλειος Μιχελάκος
Ευρώτας Έλους-Α.Ε.Περ.Φιλισίου 0-2(0-1 στο ημίχρονο)

Στο 6' ύστερα από κόντρες στην περιοχή του Ευρώτα η μπάλα άλλαξε πολλά πόδια και απο κοντά έγινε το 0-1.Ύστερα από ένα κόρνερ ο Αλεινιν απέκρουσε.Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:Στο 38' λεπτό παίκτης της Ένωσης βγαίνει στα πλάγια,σουτάρει στην κλειστή γωνία,αποκρούει ο Αλεινιν.Στο 44' λεπτό γίνεται πέναλτι το οποίο έγινε απο τον Ταμβακολόγο και ο Αραπαντώνης Πουλίκος κάνει το 0-2.Χωρίς πολλές φάσεις και απο τις δύο ομάδες η Ένωση είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλο τον αγώνα,έκανε μερικά σουτ κυρίως στο β' ημίχρονο τα οποία έφυγαν άουτ ή ο Αλεινιν απέκρουσε.Ο Ευρώτας έπαιξε αμυντικά και σ' αυτό τον τομέα τα πήγε πολύ καλά.Οι μικροί του Ευρώτα που ήταν πράγματι μικροί δεν μπόρεσαν να απειλήσουν στην επίθεση.

Σύνθεση:Α.Αλεινιν,Λεων.Αλεξαντρής,Βασ.Τζαμουρής,Παν.Ταμβακολόγος,Μιχελάκος Νικ.,Λούτσι Μπόικο Φλορεντίν,Αλίμπαλης Γι.,Μιχελάκος Άρης,Μιχελάκος Νίκ.,Λάτσης Θαν.,Μαρτάκος Σπ.