Ευρώτας Έλους-Λεωνίδας Γλυκόβρυσης 3-4

Παρασκευή 25 Σεπτεμβρίου 2009
8ος φιλικός αγώνας
Ευρώτας Έλους-Λεωνίδας Γλυκόβρυσης 3-4(2-1 στο ημίχρονο)
Στα πρώτα 25 λεπτά δεν υπάρχει κάλυψη του αγώνα λόγω καθυστέρησης.Μέχρι το 25' λεπτό το παιχνίδι ήταν 1-1 από την πηγή του Βασίλη Γλεντζέ.Το γκολ πέτυχε ο Αλίμπαλης Γιώργος.Στο 30' λεπτό ο Παπαγιαννόπουλος με κεφαλιά έχασε την ευκαιρία να κάνει το 2-1.Στο 35' λεπτό ο Αλίμπαλης βγήκε μπροστά,πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα που έκανε έξοδο και εκείνος έπεσε άτσαλα πάνω του με αποτέλεσμα να βρεθεί κάτω για 5 λεπτά.Όμως επανήλθε και πάλι.Στο 42' λεπτό ο Παπαγιαννόπουλος πρόλαβε τον τερματοφύλακα,πέρασε την μπάλα πάνω από αυτόν και ενώ η μπάλα πήγαινε άουτ,παίκτης του Λεωνίδα είχε την έμπνευση να σημειώσει αυτογκόλ,κάνοντας το 2-1.Στο 46' λεπτό του β' ημιχρόνου σε φάση διαρκείας η μπάλα βγαίνει σε κόρνερ για τον Ευρώτα.Στο 65' λεπτό παίκτης του Λεωνίδα από τα πλάγια σουτάρει στην κλειστή γωνία του Συριανού και κάνει το 2-2.Στο 72' λεπτό και στο 74' λεπτό οι πολλές αλλαγές έφεραν πρώτα το 2-3 και ύστερα το 2-4.Στο 77' λεπτό ο Συριόπουλος Παναγιώτης με δυνατό σούτ πραγματοποίησε το τελικό 3-4.

Ευρώτας Έλους-Τρινασιακός 4-2

23 Σεπτεμβρίου 2009
7ος φιλικός αγώνας
Ευρώτας Έλους-Τρινασιακός 4-2(2-1 στο ημίχρονο)
Στο 2' λεπτό ο Αλίμπαλης Γιώργος έβγαλε συρτή σέντρα και ο επερχόμενος Καρτιανός Κώστας έκανε το 1-0.Στο 10' λεπτό είχε και άλλη ευκαιρία για γκολ.Στο 14' λεπτό ο Τρινασιακός ισοφάρισε σε 1-1.Στο 37' λεπτό ύστερα από εξαιρετική ενέργεια του Αλέκοβ,ο Γιώργος Αλίμπαλης με εξαιρετικό σούτ έκανε το 2-1.Στο β' ημίχρονο στο 57' λεπτό ο Κλάψης Χρήστος απ' τη γωνία της περιοχής εκτέλεσε τον τερματοφύλακα κάνοντας το 3-1.Στο 60' λεπτό ο Βασιλειάδης μιμήθηκε τον Κλάψη και με παρομοιότυπο γκόλ πέτυχε το 4-1.Στο 75' λεπτό ο Ευρώτας είχε δοκάρι με τον Κλάψη Χρήστο.Ενώ η ομάδα του Ευρώτα με την έναρξη του Β' μέρους έπαιζε μέσα στην περιοχή του Τρινασιακού έγινε μια μπάλα στο κενό χώρο,πήγε να ακολουθήσει τον παίχτη του Τρινασιακού ο Κρυονερίτης Θόδωρος αλλά δεν πρόλαβε να κάνει τίποτα και με πλασέ από παίχτη του Τρινασιακού έγινε το τελικό 4-2.