5 Σεπ 2009

Το πρόγραμμα του Ευρώτα Έλους

Στην Μονεμβάσια έγινε η κλήρωση του Πρωταθλήματος Ά Κατηγορίας
Σημείωση:Μετά τον Πανγυθειατικό,τον οποίο εξαφάνισαν,εξαφάνισαν και τον Πανγυθειατικό 2001 πριν κλείσει καν 1οετία.Τι να πούμε...την θέση του πήρε ο Α.Ο.Δαφνίου προφανώς από αγώνα μπαράζ.Ελπίζουμε να μην βρούμε πάλι την γραμμή πάνω στο τοιχάκι που έπεσε ο Τζαμουρής Στέλιος στα κάγκελα θα πέφτουν οι παίκτες στο διπλανό γήπεδο....

3ος φιλικός αγώνας
Ευρώτας Έλους-Ήφαιστος Βρονταμάς 5-1(4-1 ημίχρονο)

Κανονικά ο αγώνας αυτός θα έπρεπε να έχει αναβληθεί διότι την ίδια ώρα γινόταν η κηδεία του μικρού Γιωργάκι Μπόκου γιου του Κώστα Μπόκου όπου μια ζωή ολόκληρη τίμησε την φανέλα του Ευρώτα.Δυστυχώς,για λόγους που δεν γνωρίζουμε ο αγώνας δεν αναβλήθηκε.Για αυτό,για να εκφράσουμε την λύπη μας,και μόνο αυτή,δεν θα αναφέρουμε τίποτα για τον αγώνα.

Ευρώτας Έλους-Ένωση Περιστερίου Φιλισίου 3-0

Τρίτη 01 Σεπτεμβρίου 2009
2ος φιλικός αγώνας
Ευρώτας Έλους-Ένωση Περιστερίου Φιλισίου 3-0(3-0)

Σκόρερ:Στο 22' δευτερόλεπτο ο Αλίμπαλης Γιώργος έκλεψε την μπάλα και με συρτό σουτ έκανε το 1-0.Στο 21' λεπτό με σούτ έκανε το 2-0 πάλι ο Αλίμπαλης Γιώργος.Στο 26' λεπτό ο Κλάψης Χρήστος με σούτ δυνατό έκανε το 3-0.
Λεπτομέρειες:Κατά το α' μέρος η Ένωση ήταν ανύπαρκτη και σύμφωνα με τα λόγια του προπονητή της Ένωσης δεν υπήρχε στο γήπεδο η ομάδα του αφού και οι τρεις γραμμές ήταν ανύπαρκτες.Θα μπορούσαν να δεχτούν τουλάχιστον άλλα 3 γκόλ.Στο β' μέρος είχαν δύο δοκάρια σε μία φάση στο 51' λεπτό.Στο 59' λεπτό είχε άλλο ένα δοκάρι η Ένωση με την συμβολή του τερματοφύλακα του Ευρώτα,Συριανού Κώστα,ο οποίος είχε άλλες τρεις αποκρούσεις στο 64' λεπτό,στο 70' και 72' λεπτό.

Ευρώτας Έλους-Α.Ε.Δήμου Σκάλας 1-3

Σαββάτο 28 Αυγούστου 2009
1ος φιλικός αγώνας
Ευρώτας Έλους-Α.Ε.Δήμου Σκάλας 1-3(1-3)

Σκόρερ:Στο 14' λεπτό ο Γιώργος Αλίμπαλης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος έκανε το 1-1.
Τα γκόλ που δέχτηκε ο Ευρώτας μπήκαν στο 12' λεπτό από αμυντικό λάθος,στο 17' λεπτό από σουτ που έγινε και η μπάλα βρήκε την πλάτη του Μιχάλη Ρουμπή και στο 26' λεπτό ύστερα από πολλές κόντρες η μπάλα έφτασε σε παίκτη της Σκάλας και με λίγο μύτο η μπάλα μπήκε στα δίχτυα.Ο Ευρώτας δεν ήταν καλός και υπήρχαν αμυντικά λάθη.Η Ένωση έδειξε καλά στοιχεία και δείχνει φαβορί για την επάνοδό της στην Α' Κατηγορία.