Ευρώτας Έλους-Εθνικός Βατίκων 2-1 για το πρωτάθλημα Υποδομής

Πρωτάθλημα Υποδομής Λακωνίας
Σάββατο 11 Απριλίου 2009
Ευρώτας Έλους-Εθνικος Βατίκων 2-1
Μετά το Κάστρο Μονεμβάσιας,οι μικροί του Ευρώτα νίκησαν και τον Εθνικό Βατίκων που έχασε με 2-1 και έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας.Στο 5' λεπτό ο Γιάννης Αλίμπαλης έφυγε μπροστά,πάτησε την περιοχή και απέναντι στον τερματοφύλακα έχασε τον έλεγχο της μπάλας λόγω του ακούρευτου χόρτου.Στο 13' λεπτό ο Αλίμπαλης πάσαρε στον Μιχελάκο Άρη και με συρτό σουτ νίκησε τον ψηλό τερματοφύλακα ο οποίος ήταν πάνω στην γραμμή και έγινε το 1-0.Στο 16' λεπτό από φάουλ που έκανε ο Παναγιώτης Ταμβακολόγος έγινε το 1-1.Στο 22' λεπτό έγινε απόκρουση από φάουλ,η μπάλα πήγε στην γωνία αλλά ο τερματοφύλακας του Ευρώτα απέκρουσε και στο 29' λεπτό ο βοηθός έκοψε με οφ-σάιντ τέσσερις φορές τους μικρούς του Ευρώτα χωρίς λόγο.Β' ημίχρονο:Στο 40' λεπτό σε φάση μικρής διάρκειας ο Μιχελάκος Νίκος έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.Στο 41' λεπτό μετά από κόρνερ, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Νικήτα Μιχελάκου και αυτός σουτάρωντας,η μπάλα άουτ.Στο 42' λεπτό και στο 46' λεπτό ο Λάτσης Αθανάσιος έφτασε κοντά στο γκολ,στην πρώτη φάση η μπάλα κόντραρε σε πόδια των παικτών του Εθνικού και στην δεύτερη απέκρουσε ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.Στο 48' λεπτό ο Εθνικός Βατίκων έμεινε με 10 παίκτες λόγω τραυματισμού.Στο 52' λεπτό μετά από κεφαλιά-πάσα του Μιχελάκου Νίκου, η μπάλα πήγε στα πόδια του Μιχελάκου Άρη και αυτός έκανε το 2-1.Τα επόμενα λεπτά προσπάθησαν για κάτι καλύτερο αλλά η άμυνα του Ευρώτα ήταν ανίκητη.Ο διαιτητής του αγώνα μετά τις φωνές των φιλάθλων ο διαιτητής έληξε το σημείο που αυτός ήθελε.Φυσικά όχι στο 35' λεπτό αλλά λίγο πιο πάνω.Βέβαια ο Εθνικός Βατίκων είχε πολλές ευκαιρίες λόγω των μικρών που παίζουν στις μικτές ομάδες της Ένωσης Πρωταθλήματος Ομίλων που διοργανώνει η ΕΠΟ.Συγχαρητήρια στους Παμπαίδες όπου με την ισοπαλία που πήραν στην Αργολίδα βγήκαν πρωταθλητές του Ομίλου.
Γιάννης Αλίμπαλης

Επειδή το τελευταίο διάστημα παρατηρούνται μη φυσιολογικά αποτελέσματα στο Πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας Λακωνίας,όπου ομάδες με ελάχιστους βαθμούς κατά την διάρκεια του Πρωταθλήματος βρίσκονται σε θέσεις ανώτερες του φυσιολογικού μέσου όρου βαθμών για πρώτη φορά στην ιστορία του Πρωταθλήματος,η ιστοσελίδα μας αναστέλλει την λειτουργία της μέχρι νεωτέρας,δηλαδή από το καλοκαίρι και ύστερα μπορεί...να συνεχίσουμε.Διατηρείται προς το παρόν μόνο για την ομάδα Υποδομών η οποία πήγε αρκετά καλά στο πρωτάθλημα αυτό και τα παιδιά αξίζουν να αναγράφονται τα παιχνίδια τους και ας μην γνωρίζουμε ακόμη την προκήρυξη του Πρωταθλήματος Υποδομής που είναι ένα μυστήριο.Ευχαριστούμε τους λιγοστούς επισκέπτες για την κατανόησή τους,γι' αυτό που κάναμε και τους ευχόμαστε καλή Ανάσταση σε όλους και σε όλες τις ομάδες.