Αστέρας Βλαχιώτη-Ευρώτας Έλους 0-13

Σαββάτο 04-04-09
Πρωτάθλημα Υποδομής Λακωνίας
Αστέρας Βλαχιώτη-Ευρώτας Έλους 0-12
Ο Αστέρας Βλαχιώτη άντεξε μόνο για 14' λεπτά με τους μικρούς του Ευρώτα να έχουν δύο οριζόντια δοκάρια με τους Μιχελάκο Άρη στο 6' λεπτό και Αλίμπαλη Γιάννη στο 7' λεπτό,οριζόντια και τα δύο.Στο 14' λεπτό ο Λούτσι Μπόικου Φλορεντίν βρισκόμενος ανάμεσα σε 6 αμυντικούς πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα ανοίγωντας το σκόρ.Στο 16' λεπτό ο Μιχελάκος Άρης έκανε το 0-2.Στο 20' ο Αλίμπαλης σε πάσα του Λάτση το 0-3.Στο 23' λεπτό ο Άρης Μιχελάκος έκανε με σούτ το 0-4.Β' μέρος:Στο 2' λεπτό του β' ημιχρόνου το 0-5 από τον Άρη Μιχελάκο με σουτ.Στο 39' λεπτό ο Αλίμπαλης Γιάννης με σούτ το 0-6.Στο 41' λεπτό ο Άρης Μιχελάκος με σουτ το 0-7.Ο Αλίμπαλης στο 45' λεπτό το 0-8.Στο 46' λεπτό με πλασέ ο Άρης Μιχελάκος έκανε το 0-9.Στο 49' λεπτό ο Αλίμπαλης Γιάννης ύστερα από κόρνερ το 0-10.Στο 51' λεπτό ο Λάτσης ύστερα από κόντρες το 0-11.Στο 53' λεπτό και στο 60' λεπτό ο Αλίμπαλης Γιάννης με 2 γκολ έκανε το 0-12 και το τελικό 0-13.Ο Ευρώτας έπαιζε με 10 παίκτες καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα λόγω απουσίας του Γεωργίου Θανάση.Ο Αστέρας είχε δύο ευκαιρίες στο α' ημίχρονο για να πετύχει κάποιο γκολ,στο 18' και στο 17' λεπτό.