26 Νοε 2009

Ευρώτας Έλους-Λεωνίδας Σπάρτης 4-1

Κυριακή 08 Νοεμβρίου 2009
Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Λακωνίας

Στο 16' λεπτό ο Μιχελάκος Άγης σουτάρει και ο Αποστολάκος αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.Στο 30' λεπτό σε μια φάση μικρής διάρκειας ο Αντώνης Θώμος με δυνατό πλασέ πραγματοποιεί το 1-0.Στο διάστημα 40-45' λεπτού ο Λεωνίδας είχε μια σειρά από κόρνερ έτσι στο 41' λεπτό μια κεφαλιά βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.Β' μέρος:Στο 51' λεπτό έγινε η φάση του αγώνα όταν ο μικρός Κολιάκος βρέθηκε απέναντι στον Αποστολάκο ο οποίος από καθαρή τύχη η μπάλα βρήκε στο απλωμένο χέρι του.Στο 58' λεπτό από μια στημμένη φάση ο Παπακαλός σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έκανε το 1-1.Στο 66' λεπτό ο Σταμογιάννος παίρνει την θέση του μικρού Κολιάκου και στο 68' λεπτό ο επιθετικός πλέον Αλέκοβ έκανε μιά σέντρα και απο κοντά ο Αλίμπαλης κάνει το 2-1.Ο Ευρώτας χτυπά και από δεξιά και από αριστερά με Αλέκοβ και Μιχελάκο Άγη και ο Αλίμπαλης πίσω από την επίθεση.Ο Ευρώτας χάνει ευκαιρίες για γκολ και στο 78' λεπτό ο Αλέκοβ κάνει το 3-1 με ντακουνάκι στον αέρα και στο 83' λεπτό ο Αλίμπαλης με ατομική ενέργεια αδειάζει 2 παίκτες και από τα πλάγια εκτελεί τον Αποστολάκο κάνοντας το 4-1 και στα σύρματα της κερκίδας....

Σύνθεση Ευρώτα Έλους:Συριανός Κώστας,Σμπυράκος Χρήστος(Κατέχος Γιάννης στο 90' λεπτό)Παπαγιαννόπουλος Κλεάνθης,Ρουμπής Μιχάλης,Αλέξης Αλέκοβ,Κρητικάκος Γιώργος,Κολιάκος Κυριάκος(Σταμογιάννος Θεόδωρος στο 66' λεπτό),Συριόπουλος Παναγιώτης(Τζαμουρής Στέλιος στο 85' λεπτό),Αντώνης Θώμος,Αλίμπαλης Γιώργος,Μιχελάκος Άγης