26 Νοε 2009

Ευρώτας Έλους-Αστέρας Βλαχιώτη 3-2

Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Λακωνίας
Σαββάτο 21 Νοεμβρίου 2009

Στο 2' λεπτό ο Αλέκοβ βρίσκει τον Μιχελάκο Αλίμπαλη μόνο απέναντι στον Καλογιάννη και σουτάρει άουτ.Στο 10' λεπτό ο Σταμογιάννος χάνει την μπάλα και με δύο πάσες ο Αστέρας κάνει το 0-1.Στο 22' λεπτό ο Αλίμπαλης με ένα εκπληκτικό σουτ κάνει το 1-1 και άγαλμα ο Καλογιάννης.Στο 24' λεπτό ο Σταμογιάννος κάνει πέναλτι.Η εκτέλεση έγινε αλλά η μπάλα πέταξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.Στο 29' λεπτό ο Αλέκοβ έβγαλε την σέντρα και ο Αλίμπαλης στην κίνηση πετυχαίνει ένα γκολ ποιήμα.Δεύτερη φορά άγαλμα ο Καλογιάννης και εισπράττει το ζεστό χειροκρότημα του κόσμου.Στο 40' λεπτό και ύστερα από πολλές κόντρες γίνεται το 2-2.Στο 43' λεπτό παίκτης του Αστέρα σουτάρει από κοντα άουτ στην τελευταία ιδανική ευκαιρία του αγώνα για τον Αστέρα.Β' μέρος:Στο 48' λεπτό ο Αλέκοβ με δυνατό σουτ που έκανε η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.Στο 71' λεπτό ο Αλίμπαλης από τα πλάγια κάνει ένα σουτ,η μπάλα περνά από πολλά σώματα και καταλήγει στα δίχτυα του Καλογιάννη και το 3-2 είναι γεγονός,τρίτη φορά ο Καλογιάννης άγαλμα.Ο Αστέρας βγήκε μπροστά αλλά όμως η αμυντική λειτουργία του Ευρώτα ήταν άψογη.Στο 83' λεπτό ο πρωταγωνιστής του αγώνα Αλίμπαλης παίρνει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και στα επόμενα λεπτά ο Ευρώτας αντιστέκεται στην πίεση με ένα παίκτη λιγότερο διότι αυτοί που έμειναν μέσα στον αγώνα έπρεπε να πάρουν την νίκη διότι το ΧΡΩΣΤΑΓΑΝ ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΠΑΛΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΣΧΕΤΩΣ ΑΝ ΕΧΑΝΕ Η ΝΙΚΟΥΣΕ Η ΟΜΑΔΑ.

Σύνθεση Ευρώτα Έλους:Συριανός Κώστας,Παπαγιαννόπουλος Κλεάνθης,Σμπυράκος Χρήστος(Κατέχος Γιάννης στο 65' λεπτό),Σταμογιάννος Θεόδωρος(τελικά έβγαλε όλο τον αγώνα για πρώτη φορά φέτος),Ρουμπής Μιχάλης,Κρητικάκος Γιώργος,Αντώνης Θώμος,Συριόπουλος Παναγιώτης(Τζαμουρής Στέλιος στο 76' λεπτό),Αλέκοβ Αλέξης,Αλίμπαλης Γιώργος,Μιχελάκος Άγης(Καρτιανός Κώστας στο 59' λεπτό)