26 Νοε 2009

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Ευρώτας Έλους 2-1

Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Λακωνίας
Σαββάτο 14 Νοεμβρίου 2009

Στο 24' λεπτό ο Αλίμπαλης βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα αλλά το σουτ που έκανε δεν ήταν αυτό που ήθελε.Στο 26' λεπτό Αλέκοβ και Ρουμπής έκαναν λάθος εκτίμηση της φάσης και ο έμπειρος Αρνιώτης εύκολα έκανε το 1-0.Στο 29' λεπτό ο Ρουμπής έκανε πέναλτι στον Αρνιώτη.Το εκτέλεσε ο ίδιος αλλά ο Συριανός τον σταμάτησε.Στο 35' λεπτό ο Παπαγιαννόπουλος διέσχισε 30 μέτρα από την θέση του και φτάνοντας στην περιοχή του Κρόνου έκανε μια σέντρα στην καρδιά της άμυνας του Κρόνου και ο Αλίμπαλης από το σημείο του πεναλτι έκανε το 1-1 την ώρα που οι δύο αμυντικοί του Κρόνου απλά κοίταζαν που πραγματικά είδαν την μπάλα μόνο όταν μπήκε στα δίχτυα.Στο 43' λεπτό ο Μιχελάκος Άγης μόνος με τον Γραμματικάκη απέκρουσε με τα πόδια.Στο 53' λεπτό έγινε ένα κόρνερ και όπως συνήθως με κεφαλιά έγινε το 2-1.Ο Κρόνος από το σημείο αυτό και ύστερα δεν έκανε καμμία ευκαιρία και ο Ευρώτας έμεινε στην γκρίνια.

Σύνθεση Ευρώτα Έλους:Συριανός Κώστας,Παπαγιαννόπουλος Κλεάνθης,Κρητικάκος Γιώργος,Κωσταντόπουλος Μιχάλης(Τζαμουρής Στέλιος στο 67' λεπτό),Ρουμπής Μιχάλης,Αλέκης Αλέκοβ,Κολιάκος Κυριάκος(Κατέχος Γιάννης στο 75' λεπτό),Συριόπουλος Παναγιώτης(Σταμογιάννος Θεόδωρος στο 60' λεπτό),Αντώνης Θώμος,Αλίμπαλης Γιώργος,Μιχελάκος Άγης