Α.Ε.Δήμου Μυστρά-Ευρώτας Έλους 0-2 για την Φάση των 16'' του Κυπέλλου Λακωνίας

Κύπελλο Λακωνίας-Φάση των 16''
Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2009
Α.Ε.Δήμου Μυστρά-Ευρώτας Έλους 0-2
Βοτσαλάκειο Ενωσιακό Κέντρο

Στο 13' λεπτό παίκτης της Α.Ε.Δήμου Μυστρά από λάθος εκτίμηση βγήκε απέναντι στον Συριανό και την έστειλε πάνω του.Στο 15' λεπτό ο Παπαγιαννόπουλος δεν πρόλαβε τον τερμ-κα.Στο 17' λεπτό ο Θώμος πλάσαρε και ο τερμ-κας δύσκολα απέκρουσε σε κόρνερ.Στο 21' λεπτό νέο ξέχασμα παίκτη του Μυστρά άστοχος και αυτός.Στο 36' λεπτό ο Παπαγιαννόπουλος πάλι σούταρε και πάλι ο τερμ-κας έδιωξε σε κορνερ.Στο 42' λεπτό ο Θώμος έβγαλε μόνο τον Παπαγιαννόπουλο και αύτος σκόραρε κάνοντας το 0-1.Στο 45' λεπτό ο Συριόπουλος με σουτ βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι.Στο 58' λεπτό η ομάδα είχε άλλη μια ευκαιρία για γκολ αλλά πάλι άουτ.Στο 62' λεπτό η Α.Ε. έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία.Στο 68' λεπτό χάνει μεγάλη ευκαιρία ο Αλέκοβ για το 0-2 και στο 70' λεπτό ο ίδιος πλάσαρε και ενω όλοι περίμεναν το 0-2 από το πουθενά παίκτης κόβει την μπάλα πάνω στην γραμμή και πάει πάλι στον Αλέκοβ,σουτάρει και άουτ.ΣΤΟ 77' λεπτό ο Μιχελάκος Άγης σουτάρει δυνατά και το 0-2 είναι γεγονός με τον Μιχελάκο να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ.

Σύνθεση Ευρώτα Έλους:Συριανός Κώστας,Κωσταντόπουλος Μιχάλης,Κατέχος Γιάννης,Αλέξης Αλέκοβ,Ρουμπής Μιχάλης,Παπαγιαννόπουλος Κλεάνθης(Πουλάκος Παναγιώτης στο 80' λεπτό),Κολιάκος Κυριάκος,Συριόπουλος Παναγιώτης,Ζωρντός Παναγιώτης(Σταμογιάννος Θεόδωρος στο 57' λεπτό),Αντώνης Θώμος(Βασιλειάδης Γρηγόρης στο 46' λεπτό),Μιχελάκος Άγης