Ευρώτας Έλους-Τρινασιακός 4-2

23 Σεπτεμβρίου 2009
7ος φιλικός αγώνας
Ευρώτας Έλους-Τρινασιακός 4-2(2-1 στο ημίχρονο)
Στο 2' λεπτό ο Αλίμπαλης Γιώργος έβγαλε συρτή σέντρα και ο επερχόμενος Καρτιανός Κώστας έκανε το 1-0.Στο 10' λεπτό είχε και άλλη ευκαιρία για γκολ.Στο 14' λεπτό ο Τρινασιακός ισοφάρισε σε 1-1.Στο 37' λεπτό ύστερα από εξαιρετική ενέργεια του Αλέκοβ,ο Γιώργος Αλίμπαλης με εξαιρετικό σούτ έκανε το 2-1.Στο β' ημίχρονο στο 57' λεπτό ο Κλάψης Χρήστος απ' τη γωνία της περιοχής εκτέλεσε τον τερματοφύλακα κάνοντας το 3-1.Στο 60' λεπτό ο Βασιλειάδης μιμήθηκε τον Κλάψη και με παρομοιότυπο γκόλ πέτυχε το 4-1.Στο 75' λεπτό ο Ευρώτας είχε δοκάρι με τον Κλάψη Χρήστο.Ενώ η ομάδα του Ευρώτα με την έναρξη του Β' μέρους έπαιζε μέσα στην περιοχή του Τρινασιακού έγινε μια μπάλα στο κενό χώρο,πήγε να ακολουθήσει τον παίχτη του Τρινασιακού ο Κρυονερίτης Θόδωρος αλλά δεν πρόλαβε να κάνει τίποτα και με πλασέ από παίχτη του Τρινασιακού έγινε το τελικό 4-2.