31 Μαρ 2009

Ευρώτας Έλους-Α.Ε.Δήμου Σκάλας 1-1

Σάββατο 21 Μαρτίου 2009
22η αγωνιστική Τοπικού Πρωταθλήματος Λακωνίας
Σε ένα παιχνίδι που το δεύτερο ημίχρονο έγινε υπό βροχή,ο Ευρώτας ήρθε ισόπαλος με 1-1 αν και όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα τελείωνε με 0-0.Ο Ευρώτας κακός στο πρώτο ημίχρονο είχε δύο ευκαιρίες μόνο στο 6' με τον Μανωλάκο που έκανε μια συρτή σέντρα σουτ χωρίς η μπάλα να βρει κάποιο πόδι,πέρασε άουτ.Στο 16' ο Μπάρντι δεν πρόλαβε την μπάλα με το κεφάλι του και χάθηκε η δεύτερη ευκαιρία για τον Ευρώτα.Τίποτα ιδιαίτερο από πλευράς του Α.Ε.Δήμου Σκάλας.Β' ΜΕΡΟΣ:Στο 50' ο Μπάρντι από καλή θέση σούταρε άουτ.Στο 55' ο Άγης Μιχελάκος πήγε να κρεμάσει τον τερματοφύλακα και η μπάλα κάθισε στο άλλο μέρος των διχτύων.Στο 58' ο Α.Ε.Δήμου Σκάλας είχε την μοναδικη ευκαιρία στον αγώνα όταν από κοντά παίκτης της αστόχησε.Στο 72' έγινε η φάση του αγώνα όταν ο Μανωλάκος σε λίγα τετραγωνικά απέφυγε τρεις αμυνόμενους και όλοι περίμεναν το γκόλ αλλά αυτό σταμάτησε στον τερματοφύλακα τυχαία.Στο 84' ο Μπαρντί άδειασε έναν αμυντικό και με ένα συρτό σούτ στην γωνία του τερματοφύλακα που έπεσε αλλά ήταν αργά.Η μπάλα βρήκε στη ρίζα του κάθετου δοκαριού,ισορρόπησε επί 5 μέτρα πάνω στην γραμμή του τέρματος,πέρασε ολόκληρη,βρήκε το πλάι των διχτύων και έγινε το 1-0.Το αστείο είναι ότι οι ποδοσφαιριστές της Σκάλας έπεσαν πάνω στον βοηθό ζητώντας του να μην μετρήσει το γκολ ενώ η μπάλα ήταν ήδη στην ευθεία του τερματοφύλακα και την έβλεπε όλος ο κόσμος όπου και αν βρισκόταν στο γήπεδο.Ο Παναγιώτης Κυριαζής συνέχισε να διαμαρτύρεται και ο Γιαννόπουλος τον απέβαλε για ανάρμοστη συμπεριφορά στον βοηθό του.Στα επόμενα λεπτά η μπάλα απόφάσισε...να βρει το κεφάλι παίκτη της Σκάλας και έγινε το 1-1.Πάντως κανένας παίκτης ούτε ο σκόρερ δεν πέταξαν από την χαρά τους.Αυτά.